تور کویر گردی

معرفی برترین تورهای کویری و آفرود ویژه پائیز و زمستان 1400

آخرید تورهای کویرگردی

تورهای کویری را بیشتر بشناسیم

در تور کویر به منطقه ای سفر خواهید کرد که مملو از سکوت و آرامشی دلچسب است.
در کویر دیدن مناظر طبیعی، تپه‌های شنی روان، طلوع و غروب آفتاب و دشتی پهناور با اکوسیستم خاص خودوطبیعتی زنده قطعاً از خاطرات به یادماندنی سفر با تورهای کویر گردی می باشد.
به دلیل وجود کویرهای فراوانی که در کشورمان قرار گرفته اند، تورهای کویر گردی متنوع و متعددی چون کویر مصر، کویر مرنجاب ، کویر کاراکال، کویر ابوزیدآباد، کویر ورزنه و.... برگزار می‌شوند.
وقتی با یک تورکویرگردی به کویر سفر می‌کنید ، در کنار لذت بردن از تماشای مناظر کویری در روز و شب تفریحاتی نظیر کویرنوردی و سافاری که از هیجان انگیزترین تفریحات می باشند، می توان انجام داد.
شتر سواری در دل کویر بر روی رمل های شنی جذاب ، موتور سواری ، اسکی روی شن و رصد ستارگان در دل آسمان شب کویر تجربه های شیرین و لذت بخشی را برایتان رقم می زند.

از شمال تا خطه جنوب ، تورهای کویرنوردی ایران جاذبه های بکر و خاص خود را دارند که در میان آنها نمیتوان یکی از این تورها را به عنوان بهترین کویر ایران معرفی کرد؛ در این میان کویر لوت و دشت کویر جزو بیابان های اصلی و بزرگ ایران می باشند. از سایر تورهای کویر ایران  : تورکویر مرنجاب، تورکویر شهداد، تورکویر مصر، تور کویر طبس، تور کویر کاراکال، تور کویر ریگ جن، تور کویر ورزنه و تور کویر ابوزیدآباد را میتوان نام برد که سالانه گردشگران زیادی را با توجه به دسترسی، شرایط اقلیمی و جاذبه ها جذب میکنند.

تورهای کویرنوردی در حالیکه بسیار جذاب و سرگرم کننده هستند میتوانند یک ماجراجویی پرهیجان و تکرار نشدنی نیز باشند گروه طبیعت گردی  "مرجع سفر"  مفتخر است با ارائه بهترین تورها و خدمات  وهمچنین مشاوره در زمینه تورهای طبیعت گردی و با قرار دادن اطلاعاتی جامع نظیر بهترین زمان سفر، مسیر دسترسی، ویژگی ها و توصیه های ضروری ، سفری خاطره انگیز را برای شما رقم بزند.

عکس های تور کویر مصر

تور کویر مصر

روستاهای کویری زیبا و متعددی در داخل کشور پهناور ایران قرار گرفته اند. سفر به کویر طرفداران خاص خود را دارد که یکی از همین مناطق زیبا و دیدنی در دل استان اصفهان می باشد. کویر مصر در روستایی با همین نام در جوار شهرستان‌های خور و بیابانک قرار گرفته است. با طی کردن فاصله اندکی از دل امیرآباد به روستای گلی و کویری مصر می رسید.

تور کویر مرنجاب

مرنجاب کویری است که قلب را سبز می کند ، جایی که زمین و آسمان گم می شود .این کویر از کویر مرنجاب در شمال استان آران و بیدگل در اصفهان قرار دارد .

این کویر از نظر پوشش گیاهی جانوری بسیار غنی است . در زمان صفویه این منطقه غنی از جنگل های تاق بوده است که برای مصارف خانگی یا پختن کاشی و آجر های مساجد و پل های اصفهان قطع شده اند .

عکس های تور کویر مرنجاب

عکس های تور کویر کاراکال

تور کویر کاراکال

کویر کاراکال در حوالی استان یزد یکی از معروفترین کویرهای ایران است که حیات وحش بسیار زیبا و طبیعت کم نظیری را در دل خود جای داده است .

دلیل نام گذاری این کویر به کاراکال در اصل گونه ای از گربه است که به سیاه گوش معروف می باشد .این گربه ی سیاه رنگ و باهوش در این منطقه زندگی می کند . این نام توسط محلی ها روی منطقه کویری بافق گذاشته شده است .

تور کویر ابوزید آباد

کویر ابوزیدآباد یک کویر خیلی خاص است و جاذبه های نزدیک به این کویر بسیار دیدنی است. این مقصد به شهر کاشان، روستای ابیانه و آران و بیدگل بسیار نزدیک است. وجود بناهای تاریخی متعدد در این کویر نشان از قدمت این شهر دارد.

عکس های تور کویر ابوزید آباد

عکس های تور کویر طبس

تور کویر طبس

کویر طبس یا کویر حلوان از اسرار آمیزترین کویرهای ایران می‌باشد که هر ساله گردشگران و مسافران خارجی و داخلی بسیاری را به سوی بازدید از خود می‌کشاند. روستای حلوان در دل کویر طبس آرام گرفته است که با کویر بکر و نخلستان های زیبای خرمایش بسیار مشهور شده است.

تور کویر ورزنه

کویر ورزنه یا کویر خارا یکی از کویرهای زیبای ایران زمین از توابع بخش بن رود است که در 100 کیلومتری شهر اصفهان و 150 کیلومتری غرب یزد جای دارد . از شرق به تالاب گاوخونی از شمال به شهرستان ورزنه و زاینده رود می رسد .

عکس های تور کویر ورزنه

عکس های تور کویر شهداد

تور کویر شهداد

کویر و کلوت شهداد از زیباترین و جذاب ترین پدیده های طبیعی ایران می باشد. این کلوت‌های زیبا به عنوان چهارمین جاذبه طبیعی جهان به شمار می‌روند که بزرگ‌ترین و معروف‌ترین کلوت‌های ایران هستند.

بهترین مناطق کویری ایران برای سفر کدامند ؟

ایران به خاطر وسعت مناطق کویری خود ، مناطق توریستی متعددی درون خود جای داده است . کویر مصر ، کویر مرنجاب ، کویر کاراکال ، کویر ابوزید آباد ، کویر طبس ، کویر شهداد از معروف ترین مناطق کویری ایران هستند

بهترین زمان سفر به مناطق کویری چه فصلی است ؟

بهترین زمان سفر به مناطق کویری ایران از ابتدای فصل پاییز شروع و تا اواسط فصل بهار ادامه دارد .

پر بازدید ترین منطقه کویری ایران کدام است ؟

کویر مصر در استان اصفهان بخاطر داشتن جاذبه های گردشگری متعدد و بافت کویری فوق العاده زیبا توانسته در چند سال اخیر تعداد بسیار زیادی بازدیدکننده داخلی و خارجی را به سمت بکشاند .

در هنگام سفر به مناطق کویری باید چه لوازمی همراه داشته باشم ؟

لوازم شخصی ، لباس گرم ، لباس راحتی ، کتانی ساقدار ، کلاه نقابدار ، عینک آفتابی ، کرم ضد آفتاب ، قمقمه آب ، مدارک شناسایی و دفترچه بیمه