هیچ محصولی یافت نشد.

تور طبیعت گردی گلستان

تورهای گلستان با رعایت کامل موارد بهداشتی تحت نظارت شرکت ضدعفونی پاک نهاد

تور گلستان

تور گلستان با سفر به یکی از زیباترین مناطق طبیعت گردی ایران با مرکزیت گرگان با قدمتی دیرینه و متمدن است. استان گلستان مشهور به سرزمین رنگین کمان اقوام ایران از ۱۴ شهرستان، ۲۶ شهر، ۲۷ بخش و ۶۰ دهستان تشکیل شده است.

شهرستان های متفاوت و زیبای این استان عبارتند از:

گرگان، مراوه تپه، کلاکه، گنبد، کالیکش، مینودشت، آزادشهر، رامیان، علی آباد، آق قلا، گمیشان، کردکوی، ترکمن و بندر گز.
اساس گردش مالی و اقتصادی این استان را دامپروری و کشاورزی تشکیل می‌دهد و به دلیل مجاورت این استان با بخش هایی از دریای خزر و خلیج گرگان ماهیگیری و پرورش ماهی رونق بسیاری دارد.

کشت موفق دانه های روغنی در این استان باعث شده که این استان رتبه اول در کشت دانه های روغنی را کسب کند همچنین پرورش کرم ابریشم و پرورش ماکیان علی الخصوص مرغ در این استان مقدار قابل توجهی تولید می شود.

جاذبه های طبیعت گردی

سد سکندر

دیوار دفاعی سد سکندر از بناهای تاریخی است که پس از دیوار چین عظیم ترین دیوار دفاعی جهان می باشد که در دوره اشکانی و ساسانی ساخته شده است.

جنگل گلستان

پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان، اولین پارک ملی ایران است که در استان های گلستان و خراسان شمالی قرار دارد. این جنگل در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی قرار دارد. جنگل گلستان، اولین پارکی است که که ثبت ملی شده است و همچنین در میراث جهانی یونسکو به عنوان ذخیره گاه زیست کره نیز ثبت شده است.

جنگل توسکستان

این جنگل، بخشی از محدوده 40 هزار هکتاری پارک ملی هیرکانی است و پوشش گیاهی غالب آن درختان توسکا، اورس و بلوط است.

جنگل ناهارخوران گرگان

جنگل ناهارخوران در فاصله هشت کیلومتری گرگان قرار دارد. جنگل ناهارخوران با 40 میلیون سال قدمت، از جنگل های هیرکانی شمال کشور به حساب می آید.

جنگل النگدره

النگدره از مناطق گردشگری نمونه شمال کشور به حساب می آید. این جنگل در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان واقع شده است و برای تفریحاتی مانند دوچرخه سواری، پیک نیک و پیاده روی مناسب است.

جنگل قرق

مسافران خواهند توانست در جاده گرگان-مشهد، به دیدن یکی از زیباترین مناطق جنگلی استان گلستان بروند.

جنگل و آبشار رنگو

جنگل و آبشار رنگو از زیبایی های طبیعت استان گلستان است. آبشار رنگو در دل جنگل های رنگو منظره چشم نوازی را به وجود آورده است و به همین دلیل از مقاصد تورهای گلستان است.

آبشار تمام خزه ای ایران

آبشار کبودوال کتول در 5 کیلومتری علی آباد کتول واقع در استان گلستان واقع شده است. این آبشار که از چشمه های جنوبی جنگل سرچشمه می گیرد در دل جنگلی انبوه از درخت بر روی بستری که سراسر از خزه پوشیده شده است، می ریزد.

آبشار لوه

این آبشار در حومه شهر گالیکش در استان گلستان قرار گرفته است. برای رفتن به سمت آبشار گالیکش از گرگان 108 کیلومتر تا شهر گالیکش و از آن جا تا آبشار در حدود 20 کیلومتر فاصله است.

آبشارهای پلکانی شیرآباد

آبشار شیرآباد یا آبشار خان ببین، از عارضه های طبیعی زیبای استان گلستان در گشت های تور گلستان است. این آبشار در 55 کیلومتری شرق گرگان و مابین شهرهای علی آباد کتول و آزادشهر واقع شده است.

تپه زیتون

مجموعه گردشگری تپه زیتون در نزدیکی شهر آزادشهر در استان گلستان قرار دارد. تپه زیتون ارتفاع نسبتا کوتاهی دارد و مدت زمان پیاده روی آن حداکثر نیم ساعت طول بکشد.

جزیره آشوراده

آشوراده، دهی در مرکز جزیره میانکاله در شهرستان بندرترکمن واقع در استان گلستان است. آشوراده تنها جزیره دریای خزر است و ۴۰ درصد خاویار مرغوب ایران از اینجا تهیه می شود.

جاذبه های مذهبی

 • امامزاده عبدالله گرگان؛
 • امامزاده یحیی بن زید؛
 • امامزاده نور ، امام زاده آق امام؛
 • مسجد جامع گرگان.

جاذبه های تاریخی

 • بافت تاریخی گرگان؛
 • برج گنبد قابوس در مرکز شهر؛
 • دیوار دفاعی گرگان؛
 • شهر تاریخی جرجان؛
 • گورستان خالد نبی در ۶۲ کیلومتری شمال شرقی شهرستان کلاله؛
 • کاخ گرگان؛
 • مدرسه عمادیه گرگان؛
 • تپه هزار پیچ.

مردم شناسی استان گلستان

اقوام مختلف از جمله ارامنه، قوم بلوچ، سیستانی ها، ترک ها، شاهرودی ها، سبزواری ها، ترکمن ها و قزاق ها در این استان سکونت دارند. ارامنه در علی آباد کتول و بندر ترکمن، قوم سیستانی در گنبدکاووس، بندرترکمن، علی‌آبادکتول، مینودشت و بندرگز ساکن هستند.

اغلب ترک ها در رامیان، گالیکش، گنبد، بندرترکمن، علی آباد کتول و مینودشت مستقر هستند. قوم قزاق نیز در شهرهای گنبد، بندر ترکمن، گرگان و بلوچ ها در کلاله، علی آباد کتول و گنبد کاووس حضور دارند.

قوم خراسانی در گنبد کاووس، مینودشت و کلاله سکونت دارند. مازندرانی ها در بندر ترکمن، گنبد کاووس، مینودشت و کتولی ها در بندرترکمن و مینودشت مستقر هستند.

سوغات و صنایع دستی استان گلستان

زیورآلات، ابریشم بافی و قالی ترکمن را می توان از مهمترین صنایع دستی استان گلستان نام برد. این استان سوغاتی های معروفی دارد که به عنوان میراث فرهنگی این استان ثبت شده است؛ از جمله آنها می توان به حلوای آماج، سرغبیلی، جزحلوا و نان پادرازی اشاره کرد . پشتی ، قالیچه، شال های رنگارنگ زنان ترکمن و لباس‌های محلی، نان خرمایی، لوزی و خاویار از دیگر سوغاتی های این استان است.

امکانات اقامتی در تور استان گلستان

هتل های لوکس گران قیمت، مهمانسراهای ارزان قیمت و اقامتگاه های بوم گردی، این امکان فراهم می کنند تا گردشگران با هر گونه وضعیت مالی و سلیقه ای سفر کنند.

حتی می توانید در طبیعت شگرف و بکر استان کمپ کنید. ویلاها و سوئیت های اجاره ای هم گزینه دیگری برای مسافران است.

از جمله هتل های لوکس: هتل ۴ ستاره قصر بوتانیک گرگان، هتل ۳ ستاره جهانگردی ناهارخوران و....

معروف ترین اقامتگاه بوم گردی استان گلستان بوم گردی کلبه ترکمن واقع در پارک ملی گلستان، ترکمن صحرا است.

لوازم مورد نیاز در تور گلستان

 • لوازم شخصی؛
 • لباس گرم؛
 • لباس راحتی؛
 • ملحفه شخصی؛
 • کتانی ساقدار؛
 • عینک آفتابی؛
 • قمقمه آب ؛
 • مدارک شناسایی؛
 • دفترچه بیمه.

گردشگری غذا در تور گلستان

غذاها عبارتند از چکدرمه، خورش ساک، ماش پلو، باسترمه، بوروک، ماش پتی خارش، کئی ترشک، بورانی ها، نخود پلو با کشمش ، کپور کله، آش خمیر، گزینه آش، شیر آش، آش ماست، هلی آش، گوجه آش تنها بخشی از تنوع غذایی است که در تور گلستان امکان لذت بردن از آن را خواهید داشت.

آب و هوای استان گلستان

استان گلستان آب و هوای متفاوتی دارد، همسایگی با دریای خزر و رشته کوه های البرز شرقی دلیل تنوع آب و هوای گلستان می باشد، معمولاً آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب بر این استان حاکم است ولی در بخش های شمالی و نزدیک مرز ترکمنستان هوا بسیار گرم و خشک است. به طور کلی این استان تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد و برفی دارد.

بهترین زمان سفر به گلستان

بهترین زمان برای استفاده از تور گلستان فصول بهار و پاییز است. بهترین زمان سفر به این استان توریستی است ولی به طور کلی پیشنهاد می شود قبل از سفر به هر منطقه ای از وضعیت آب و هوایی آن منطقه اطلاعات کسب کنید.

سوالات متداول تورهای گلستان

✅ امکانات اقامتی تور گلستان چگونه است؟

هتل های لوکس گران قیمت، مهمانسراهای ارزان قیمت و اقامتگاه های بوم گردی، این امکان فراهم می کنند تا گردشگران با هر گونه وضعیت مالی و سلیقه ای سفر کنند.

✅ استان گلستان چه آب و هوایی دارد؟

استان گلستان آب و هوای متفاوتی دارد، این استان تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد و برفی دارد.

✅ تور گلستان در مرجع سفر به چه صورت برگزار می شود؟

تورهای گلستان با رعایت کامل موارد بهداشتی تحت نظارت شرکت ضدعفونی پاک نهاد در تیر و مرداد 1400 برگزار می شود.