تور آفرود و سافاری

آخرین تورهای آفرودی
سوالات متداول درباره تور آفرود
ویدیو و عکس تورهای آفرودی
نماهای 360 درجه از مناطق آفرودی

تورهای آفرودی مرجع سفر

مشاهده تورهای آفرودی اختصاصی (VIP ) ، گروهی و ارزان قیمت
تورهای آفرود کویر
  • تورهای آفرود کویر
  • تورهای آفرود جنگل
تور جنگل الیمستان

تور جنگل های هیرکانی ( 9 مهر 99 )

مبدا حرکت :
تهران
مدت زمان تور :
2.5 روزه
تاریخ حرکت :
1399/07/09
تاریخ بازگشت :
1399/07/11
وسیله نقلیه تور : اتوبوس 44 نفره توریستی محل اقامت : کلبه جنگلی
مجری تور : آژانس ال آی سفر
قیمت : 380000 تومان
تور کویر مصر

تور کویر مصر 2.5 روزه نوروز 1400

مبدا حرکت :
از تهران
مدت زمان تور :
2.5 روزه
تاریخ حرکت :
---
تاریخ بازگشت :
---
وسیله نقلیه تور : اتوبوس 44 نفره توریستی محل اقامت : اقامتگاه بومگردی
مجری تور : 20Tours
قیمت : 550000 تومان

ویدیوهای تورهای آفرودی

ویدیوهای تورهای آفرودی در کانال آپارات مرجع سفر

عکس های تورهای آفرودی

آفرود سواری؛ یک تفریح متفاوت

برای اکثر مردم یک جاده پر از تپه، گل آلود و سنگی یک کابوس رانندگی است. اما برای بعضی ها، جاده ناهموار بهتر است. در حقیقت، برای یک گروه از ماجراجویان یک تفریح شناخته شده در خارج از جاده، است.

آفرود سواری چیست

آفرود یک اصطلاح برای توصیف رانندگی در زمین غیرقابل استفاده است. این سطح می تواند تقریبا به هیچ چیز غیر از روال معمول و صاف، از جمله رشته ها، رودخانه ها، بوته های گل آلود، تپه های ماسه ای، سواحل، کوهستان ها، تخته سنگ و حتی جاده های ناپدید شده باشد.
بعضی از مسافران از مناظر طبیعی لذت می برند، در حالی که دیگران از چالش های فنی که رانندگی در زمین های بدون خودرو را انجام می دهند، دوست دارند. هر چه در مسیر های خارج از جاده ای وقت بیشتری می گذرانید به این پی میبرید که رانندگی در شرایط نسبتا سخت می تواند بسیار لذت بخش تر از رانندگی در بزرگراه ها یا داخل شهر باشد، به چند دلیل می توان به تنوع در مسیر، رو به رو شدن با چالش های جدید، دیدن مناطق بکر بدون زحمت راه رفتن را داشته باشید که برای افراد چاق می تواند بسیار لذت بخش تر باشد.

تور کویر مصر
تور کویر مصر

زمین طبیعی ناهموار است و می تواند غیر قابل پیش بینی باشد، بنابراین مهم است که شما تجهیزات مناسب برای رانندگی جاده ای داشته باشید. در حالی که از لحاظ فنی هر وسیله نقلیه ای مناسب برای پاسخ گویی به ضربه ها و تکان های ناگهانی و همچنین عبور از مسیرهای صعب العبور را دارا نمیباشد .به همین دلیل نیاز به خودروهای مخصوص اینکار مشهود است.یک خودروی مناسب برای رانندگی خارج از جاده ای باید دارای قابلیت هایی اعم از:دودیفرانسیل بودن ،سیستم تعلیق مناسب ، لاستیک های متناسب با مسیر ، سیستم تهویه مناسب و... اشاره کرد .
هرچند که امروزه شاهد آفرود های غیر اصولی هستیم که میتواند بسیار خطرناک باشد ، اما کماکان بسیاری از مردم این رشته را به عنوان یک سرگرمی بزرگ دنبال می کنند.
البته برای آفرود باید یک مقداری دستمان را توی جیب هایمان بکنیم!!! زیرا جزو رشته های پر هزینه به حساب می آید ، که شاید همین مسئله باعث شده تا اندکی به این رشته در ایران کم لطفی صورت گرفته و آنچنان که باید رونق ندارد.
البته که افراد علاقه مند هیچ گاه از آفرود دل نکندند و شاهد برگزاری مسابقات مختلف توسط افراد علاقه مند هستیم که در دسته بندی های متفاوت انجام می شود ، مانند:آفرود در شن ، عبور از صخره ، آفرود در گل و لای و...
و همان طور که در بالاتر اشاره شد هر کدام از این مسیر ها نیازمند خودرو و امکانات مخصوص به خود می باشد برای مثال شما با لاستیک مخصوص تپه های شنی نمیتوانید در مسیر های صخره ای نتیجه ی مناسبی بگیرید.

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد خارج از مسیر حرکت است، این است که شما یک واژگان جدید را یاد می گیرید. به عنوان مثال، آیا شما به گلدان، سنگ خزنده و... آشنایی دارید؟
آیا می دانید زاویه برش در ماشین شما چیست؟
آیا می دانید چگونه یک خط خوب را انتخاب کنید؟
یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در خارج از جاده، کشش است. کشش عمدتا تحت تاثیر نوع لاستیک شما، اندازه آن، فشار هوا و همچنین اینکه آیا شما با استفاده از چهار چرخ محرک (4wd) اقدام به انجام آفرود میکنید یا نه قرار می گیرد. به عنوان مثال، بعضی از لاستیک ها دارای گیره های بزرگتر هستند که به شما کمک می کند تا هنگام رانندگی در گلدان، کشش بیشتری داشته باشید. و با استفاده از 4wd چهار چرخ شما را بهتر می گیرند و بر روی زمین کنترل می کنند. کاهش فشار هوا کشش لاستیک های شما را نیز افزایش می دهد ، زیرا اجازه می دهد تا سطح بیشتری از تایر شما با زمین در ارتباط باشد.
یکی از الزامات آفرود این است که با خودروهای پشتیبان سفر کنید یا اینکه حداقل از سفر به صورت انفرادی بپرهیزید. بسیاری از افراد از گذشته تا به الان وجود داشتند که برای رعایت نکردن همین نکته ها جان خود را از دست داده اند. برای مثال شما تصور کنید که به یک سفر آفرود خواهید رفت اما راجع به مکان دقیق سفر خود به کسی چیزی نگفته اید و این احتمال را هم در نظر بگیرید که در اعماق یک جنگل سیستم های مکان یابی به درستی کار نکند.در این صورت اگر برای خودروی شما مشکلی پیش بیاید و ماشین پشتیبان متشکل از تکنسین ها و ابزار مخصوص همراه شما نباشد چه سر نوشتی در انتظار شماست؟

تور کویر مصر
تور کویر مصر

نیاز به بکسل کردن و کمک رسانی در سفر های خارج از جاده ای آنقدر مشهود است که وسیله ای به این منظور طراحی و تولید شده ، این وسیله ک وینچ نام دارد، بسیار پر طرفدار و مشهور است . روش کار این وسیله این است که با استفاده از موتور الکتریکی و کنترلی که در دست راننده است بدون نیاز به حرکت خودرو ، خودروی دیگر را می کشد و قدرتی چند برابر قدرت ماشین را ارائه می دهد که میتواند بسیار کار آمد و لذت بخش باشد.
البته که این رشته نیازمند تخصص و تجربه است اما مسیر های ساده و کم خطر می تواند محیط خوبی برای علاقه مندان باشد که تخصص کافی را ندارند.
بدون شک آشنایی با رانندگی خارج از جاده ای نیازمند توضیحات و اطلاعات بیشتری است ، اما با نوشتن این مقاله سعی شد تا اندکی بیشتر آفرود را بشناسیم و این سرگرمی بزرگ را دسته کم نگیریم.

معرفی برترین مناطق جنگلی گیلان
در این بخش به معرفی بهترین مناطق جنگلی گیلان خواهیم پرداخت
کلمات مرتبط

تورهای آفرود کویر در کدام مناطق برگزار می شوند ؟

تورهای کویر گردی و آفرود کویری در ایران عموما در کویر مصر ، کویر مرنجاب ، کویر کاراکال ، کلوت شهداد و ... برگزار می شوند

تورهای آفرود جنگلی در کدام مناطق برگزار می شوند ؟

تورهای جنگل نوردی و آفرود جنگل در ایران عموما در مناطق جنگلی بکر و مناسب آفرود در شمال کشور برگزار می شوند

تورهای آفرود با چه وسیله نقلیه ای انجام می شوند؟

تورهای آفرود و کمپینگ معمولا با اتوبوس توریستی و خودروهای آفرود از قبیل های لوکس ، رونسز و پاترل سافاری اجرا می شوند

بهترین مجری تورهای آفرود کدام آژانس است؟

بهترین مجری های و تورهای طبیعت گردی و آفرود در سایت مرجع سفر معرفی می شوند.

تور آفرود

برای خرید و رزرو تورهای آفرودی با ما در تماس باشید.

09120486636 – 88757053 021

معرفی گلچینی از برترین تورهای آفرود در سایت مرجع سفر

برگزاری منظم روزانه تورهای آفرود و سافاری کویری و جنگلی از تهران و شهرستانها

برای رزرو تور و کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری تورهای آفرود و سایر موارد با کارشناسان مرجع سفر تماس بگیرید.

نمایش دادن همه 1 نتیجه

نمایش ستون کناری