هیچ محصولی یافت نشد.

تورهای کویر ابوزید آباد

  سوالات متداول تورهای کویر ابوزید آباد

  کویر ابوزید آباد کجاست ؟

  منطقه ابوزیدآباد جزئی از شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان می باشد

  بهترین مسیر برای رفتن به کویر ابوزید آباد کدام است ؟

  تهران---قم---کاشان---کویر ابوزید آباد

  بهترین زمان سفر به کویر ابوزید آباد چه فصلی است ؟

  بهترین زمان سفر به کویر ابوزید آباد از اوایل مهرماه تا اواسط اردیبهشت ماه می باشد.

  مکان های دیدنی کویر ابوزید آباد کدامند؟

  کاروانسرای ابوزیدآباد ، شهر زیر زمینی و جادویی اویی در نوش آباد ، قلعه کاروانسرای سفیدآب ، قلعه سردار و قلعه گرماب

  تهران تا کویر ابوزید آباد چند ساعت فاصله دارد؟

  فاصله از تهران تا ابو زیدآباد 300 کیلومتر ، مدت زمان رسیدن بدون در نظر گرفتن توقف و ترافیک 4 ساعت می باشد .

  لوازم ضروری برای سفر به کویر ابوزید آباد

  عینک آفتابی ، کرم ضد آفتاب ،کفش پیاده روی، صندلی تاشو ، لباس خنک ، داروهای شخصی ، ...

  میزان سختی تور کویر ابوزید آباد چقدر است ؟

  درجه سختی تور کویر ابوزید آباد 2 از 10 است که سفر نسبتا راحتی به حساب می آید . تمامی افرادی که شرایط جسمانی استاندارد دارند و در هر سنی می توانند اقدام به سفر به کویر مصر با تورهای مرجع سفر نمایند.

  تفریحات کویر ابوزید آباد

  پیاده روی در رمل های طلایی ، سافاری ، موتور 4 چرخ ( ATV) ، شتر سواری و رصد ستاره ها در شب

  فاصله از تهران تا ابو زیدآباد 300 کیلومتر ، مدت زمان رسیدن بدون در نظر گرفتن توقف و ترافیک 4 ساعت می باشد .

  عینک آفتابی ، کرم ضد آفتاب ،کفش پیاده روی، صندلی تاشو ، لباس خنک ، داروهای شخصی ، ...

  درجه سختی تور کویر ابوزید آباد 2 از 10 است که سفر نسبتا راحتی به حساب می آید .

  تمامی افرادی که شرایط جسمانی استاندارد دارن و در هر سنی می توانند اقدام به سفر به کویر مصر با تورهای مرجع سفر نمایند.

   پیاده روی در رمل های طلایی ، سافاری ، موتور 4 چرخ ( ATV) ، شتر سواری و رصد ستاره ها در شب

  منطقه ابوزیدآباد جزئی از شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان می باشد

  تهران---قم---کاشان---کویر ابوزید آباد

  بهترین زمان سفر به کویر ابوزید آباد از اوایل مهرماه تا اواسط اردیبهشت ماه می باشد.

  کاروانسرای ابوزیدآباد ، شهر زیر زمینی و جادویی اویی در نوش آباد  ، قلعه کاروانسرای سفیدآب ، قلعه سردار و قلعه گرماب

  کویر ابوزیدآباد

  کویر ابوزید آباد جزء سه کویر دیدنی و بسیار زیبای اصفهان در کنار کویر مصر کویر و مرنجاب می باشد. زمانی که ستارگان در دل شب بر سطح کویر فرش می‌شوند و زیبای هایی از طبیعت کویر را جلوه می نمایند.
  کویر ابوزیدآباد یک کویر خیلی خاص است و جاذبه های نزدیک به این کویر بسیار دیدنی است. این مقصد به شهر کاشان، روستای ابیانه و آران و بیدگل بسیار نزدیک است. وجود بناهای تاریخی متعدد در این کویر نشان از قدمت این شهر دارد.
  آرامش بودن در کویر و تجربه راه رفتن بر تپه های شنی بسیار لذت بخش است و ابوزیدآباد یکی از محبوب ترین مقصدهای کویری برای گردشگران و علاقه مندان به کویر است. این منطقه به دلیل دسترسی سخت تر بکر باقی مانده است.

  کویر ابوزید آباد کجاست؟

  منطقه ابوزیدآباد جزئی از شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان می باشد که نام محلی آن بیذوی است. اهالی این ناحیه به گویش بیذوی صحبت می‌کنند. بوز در زبان دری زرتشتیان یزد به معنای بوی است که در نتیجه به معنی بوی آباد می باشد. قلعه های موجود در ابوزیدآباد قدمتی ۹۰۰ ساله دارد.

  دیدنی های کویر ابوزیدآباد :

  1_ قلعه کرشاهی
  قلعه کرشاهی از شاهکارهای معماری دوران مشروطه(قاجار)، بنایی دیدنی است که شالوده آن در زمان قبل از اسلام ساخته شده است. این بنا با خشت خام احداث گردیده و دارای 5 برج بزرگ دیدبانی است. قلعه دارای غرفه ها و اتاقکهای تو در تو است ودور تا دور آن را خندق بزرگ با روش مهندسی زیبایی بنا کرده اند تا از نفوذ دشمن به آن جلوگیری شود.

  2_ کاروانسرای ابوزیدآباد(کاروانسرای شاه عباسی)
  کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد یکی از جاذبه های تاریخی است که چهار قرن از عمر آن میگذرد و مسافران بسیاری در روزهای سوزان و شب های سرد کویر پناه داده است. این اثر تاریخی ارزشمند به همت مردم منطقه و مسئولین در فهرست آثار ملی ثبت شد و عملیات مرمت و مقاوم سازی بر روی آن آغاز شد. پس از اتمام مراحل مرمت و بازسازی، درهای کاروانسرای ابوزیدآباد تحت نام جدیدش ، هتل آبروز بر روی مهمانان داخلی و خارجی گشوده شد.

  3_ شهر زیر زمینی و جادویی اویی در نوش آباد
  این شهر زیر زمینی متعلق به دوره ساسانی است و معماری آن به صورت دالانهای تو در تویی است که عبور از آنها میتواند بسیار هیجان انگیز باشد. اویی به صورت کاملا دست کن ساخته شده است و به دلیل نقشی که در حفظ جان مردم و دفاع از شهر در مواقع خطر داشته بسیار حائز اهمیت بوده است.

  4_قلعه کاروانسرای سفیدآب و کاروانسرا از آثار دیدنی تاریخی ابوزید آباد می باشد که بازدید از هر کدام از این آثار ارزشمند بسیار لذت بخش و خاطره انگیز خواهد بود. کاروانسرای شاه عباسی ابوزیدآباد به دلیل قرارگیری در راه‌های اصلی کاشان_ یزد از طرفی و اصفهان از طرفی دیگر در گذشته اهمیت بسیاری داشته است. کاروانسرای ابوزیدآباد با پالانی چهار ایوانی و با قدمتی بیش از چهار قرن به دوران صفویه باز می‌گردد. در کنار کاروانسراها، خانه‌های تاریخی ابوزیدآباد نیز نظیر: مرتضوی، بیغمی، غلامی، باقری، فتاحی، سر افرازی و بی بی جانی قرار دارند که دیدن آنها تجربه ای لذت بخش از تاریخ را به ما می چشاند.

  خانه های تاریخی ابوزیدآباد یکی از منابع پرارزش معماری ایرانی هستند. از مهمترین خانه های تاریخی ابوزیدآباد میتوان خانه های مرتضوی، بیغمی، غلامی، باقری، فتاحی، سرافرازی و بی بی جانی را نام برد.
  آب انبارها یکی از کهن ترین پدیده های معماری در مناطق خشک و کم آب است. آب انبار در قدیم برای ذخیره آب در زیرزمین احداث میشد. از آب انبارهای مهم ابوزیدآباد میتوان آب انبار خواجه، بیغمی و آب انبار گز را نام برد.
  بقاع متبرکه، مساجد، آّب انبار، حمام، قلعه سردار و قلعه گرماب ، کاروانسرا و خانه های تاریخی و جاذبه های طبیعی مانند کویر و تپه های بلند و ریگزارها و حیات وحش از جمله جاذبه های گردشگری ابوزیدآباد است.
  آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) و اسحاق و اسماعیل (ع) با شبستانی زیبا و کاروانسرای شاه عباسی و صحنی سنتی که اطراف آن با طرح های معماری سنتی غرفه بندی شده است و رواق مزین به آینه کاری های زیبا این مرکز را به یکی از جاذبه های گردشکری ابوزیدآباد تبدیل کرده است.

  لوازم مورد نیاز برای سفر به کویر ابو زیدآباد

  برای در امان ماندن از آفتاب سوزان و پر حرارت کویر مصر لازم است عینک آفتابی،کلاه لبه دار و کرم ضد آفتاب را حتما همراه خود داشته باشید؛ علاوه بر لوازم ذکر شده لباس گرم به تعداد کافی برای شب‌های سرد کویر نیاز است . به طور کل شرایط آب و هوایی خاص کویر ایجاب می‌کند تا همواره متوجه نوع پوشش خود باشید . در طول روز لباسهای رنگ روشنی که آستین بلندی دارند و از الیاف طبیعی مانند پنبه تولید می شوند ، لباس های مناسبی برای سفر به کویر هستند چرا که می توانند در برابر آفتاب و نیش حشرات از بدن شما محافظت کنند . همچنین نیاز است برای جلوگیری از نفوذ شن و حشرات موذی ، پوتین های ساق دار همراه خود داشته باشید.

  لوازم شخصی ، لباس گرم برای شب ، لباس راحت و خنک ، کتانی ساقدار ، کلاه نقابدار ، عینک آفتابی ، کرم ضد آفتاب ، قمقمه آب

  • بخاطر تابش نور خورشید در روز حتما از لباس آستین دار استفاده کنید

  بهترین زمان سفر به کویر ابوزیدآباد

  ابوزید آباد با اقلیم بیابانی، تابستان های بسیار گرم و خشک و زمستان های معتدل دارد؛ اما می توانید در پاییز و زمستان، نیمه دوم سال به وسیله تورهای آخر هفته ای به ابوزیدآباد بروید.

  اقامت در کویر ابوزید آباد

  امکان رزرو هتل و اقامتگاه بومگردی در نزدیکی کویر ابوزید آباد و روستاهای اطراف آن . با ما در تماس باشید تا اقامت خود را در دل کویر و در محیطی گرم و سنتی تجربه کنید .

  نویسنده : بهاره عبدالله نژاد

  تورهای کویر گردی ایران

  معرفی مناطق گردشگری در کویرهای ایران

  تور کویر ابوزید آباد

  تور آفرود کویر ابوزید آباد | تور بومگردی کویر ابوزید آباد | تور VIP کویر ابوزید آباد

  مرجع سفر برگزار کننده تخصصی تور های کویری ( بومگردی و آفرود )

  برای خرید و رزرو تور ارزان و وی آی پی کویر ابوزید آباد با ما در تماس باشید.

  09120486636 – 02188757053

  تور کویر ابوزید آباد – تور آفرود کویر ابوزید آباد – تور بومگردی کویر ابوزید آباد – تور VIP کویر ابوزید آباد – تور کویر ابوزید آباد 

  تور کویر ابوزید آباد از تهران،مشهد،شیراز،اصفهان،تبریز،یزد و کرمان