هیچ محصولی یافت نشد.

آخرین تورهای کوهنوردی

مشاهده تورهای آفری ، ارزان قیمت و تخفیف دار کوهنوردی

تور کوهنوردی مرجع سفر

مرجع سفر برگزار کننده تورهای کوهنوردی کوهنوردی با با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت . رزرو هتل ، ویلا و سوییت برای انواع تورها با کمترین قیمت . ترانسفر و لیدر فارسی زبان .

عکس دیدنی های تور کوهنوردی

نکات مهم تورهای کوهنوردی

امروزه آژانس‌های مسافرتی بسیاری وجود دارند که اقدام به برگذاری تور کوهنوردی می‌نمایند. همچنین، علاقه‌مندان زیادی نیز در جای جای کشور عزیزمان ایران وجود دارند که از شرکت کردن در تور کوه‌ پیمایی لذّت می‌برند. امّا باید به این نکته توجّه داشته باشید که عدم رعایت نکات ایمنی در این زمینه می‌تواند خطرات فراوانی را برای شما ایجاد نماید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهم‌ترین نکات لازم برای شرکت در تور کوهنوردی آشنا نماییم.

برای شرکت کردن در تور کوهنوردی چه نکاتی باید رعایت شوند؟

نکات بسیاری وجود دارند که شما باید قبل و یا در هنگام کوهنوردی آن‌ها را رعایت کنید. رعایت این نکات در تور کوهنوردی می‌تواند به شما در حفظ سلامتی و لذّت بردن از این فعّالیّت فیزیکی کمک کند. در این قسمت قصد داریم تا شما را بیشتر با این نکات آشنا نماییم.

تور کوهنوردی

تنظیم برنامه سفر

قبل از شرکت در تور کوهنوردی همواره برنامه‌ی سفر خود را چندین مرتبه بررسی کنید تا در حین کوه پیمایی با مشکل مواجه نشوید. سعی کنید وسایل مورد نیاز خود را چندین مرتبه بررسی کنید تا کمبودی را در هنگام کوه‌ پیمایی نداشته باشید.

به یاد داشته باشید که گاهی جا ماندن جزئی‌ترین وسایل نیز می‌تواند منجر به بروز یک فاجعه در تور کوهنوردی شود. بنابراین، قبل از شرکت در تور کوه پیمایی مطمئن شوید که برنامه‌ی سفر خود را به درستی تنظیم کرده‌اید.

در غیر این صورت، انجام دادن این فعّالیّت ورزشی می‌تواند مشکلات متعدّدی را برای شما ایجاد کند.

استفاده از کفش کوهنوردی مناسب

این مورد یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید آن را رعایت کنید. شرکت کردن در یک تور کوهنوردی بدون داشتن کفش مناسب می‌تواند عواقب ناگواری را به همراه داشته باشد.

همواره به این نکته توجّه داشته باشید که کفش شما باید با شرایط جوّی مورد نظر سازگاری کافی را داشته باشد زیرا در غیر این صورت ادامه‌ی مسیر برای شما به امری غیرممکن تبدیل می‌شود.

چنانچه اطّلاعات کافی را در زمینه‌ی انتخاب کفش مناسب در اختیار ندارید، سر گروه تور کوهنوردی می‌تواند در انتخاب کفش مناسب کوه پیمایی به شما کمک نماید. با این حال، کفش‌های مناسب برای تور کوه پیمایی دارای ویژگی‌هایی می‌باشند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مواردی همچون: محکم بودن، داشتن خاصیّت ارتجاعی مناسب، مقاوم بودن در برابر سرما و گرما، ضدّ آب بودن و پوشش دادن تمامی قسمت‌های پا اشاره کرد.

تور کوهنوردی
تور کوهنوردی

به همراه داشتن مواد غذایی در کوهنوردی

رعایت این نکته برای شرکت در تور کوهنوردی می‌تواند تأثیر زیادی را بر روی تجربه‌ی شما از این سفر داشته باشد. همچنین، قبل از شرکت در تور کوه پیمایی مطمئن شوید که آب کافی را نیز به همراه دارید.

در هنگام کوهنوردی سعی کنید از غذاهای دارای کربوهیدرات بیشتر استفاده نمایید زیرا این غذا‌ها به سرعت در داخل بدن به انرژی تبدیل می‌شوند و به آب کم‌تری برای هضم شدن احتیاج دارند و در نتیجه موجب می‌شوند تا شما در طول تور کوهنوردی از انرژی کافی برای ادامه‌ی مسیر برخوردار باشید.

به یاد داشته باشید که در هنگام کوه پیمایی نباید از غذاهای چرب استفاده کنید زیرا این غذاها موجب سنگینی شما خواهند شد و شما را از ادامه‌ی مسیر باز خواهند داشت. شما می‌توانید این غذاها را مدّتی قبل از شروع کوه پیمایی مصرف کنید تا از انرژی کافی در طول مسیر برخوردار شوید. همچنین، توجّه داشته باشید که حجم غذای شما با طول مسیر کوه نوردی در تناسب باشد تا شما با مشکلی در زمینه‌ی کمبود موادّ غذایی در کوهنوردی مواجه نشوید.

بررسی وضعیت آب و هوا پیش از حرکت

شرکت کردن در تور کوهنوردی در شرایط جوّی نامناسب می‌تواند خطرات متعدّدی را برای شما ایجاد کند. چنانچه نمی‌توانید پیش‌بینی دقیقی را در این رابطه داشته باشید، بهتر است که از افراد محلّی و یا کوهنوردان باسابقه در این زمینه کمک بگیرید.

این افراد معمولاً می‌توانند اطّلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهند و با بهره‌مندی از اطّلاعات این افراد شما می‌توانید تور کوهنوردی خود را با کم‌ترین خطر دنبال کنید و از انجام این فعّالیّت مفرّح نهایت لذّت را ببرید.

تور کوهنوردی

تورهای ویژه کوهنوردی

در این قسمت برترین تورهای برگزار شده در کوهنوردی را خواهید دید

تور کوهنوردی 98
تور کوهنوردی نوروز 99
تور کوهنوردی اسفند 99
تور کوهنوردی لحظه آخری
تور کوهنوردی ارزان
کوهنوردی
تور کوهنوردی هوایی
تور کوهنوردی اتوبوس VIP
تور کوهنوردی 3 روزه
تور کوهنوردی 4 روزه
تور کوهنوردی 5 روزه
تور کوهنوردی 6 روزه
تور کوهنوردی 7 روزه
تور کوهنوردی 8 روزه
تور کوهنوردی 9 روزه
تور کوهنوردی با هتل 5 ستاره
قیمت تور کوهنوردی نوروز 99
قیمت تور کوهنوردی
آفر تور کوهنوردی

 

تورهای کوهنوردی – کوهنوردی یکی انواع تفریحاتی است که برای تقویت عضلات بدن و اعصاب افراد مفید می باشد.

با مرجع سفر همراه شوید تا به لذت واقعی کوهنوردی پی ببرید.

مرجع سفر برگزاکننده انواع تور های ارزان قیمت:

  • تورهای حرفه ای کوهنوردی

  • تورهای تفریحی کوهنوردی

  • تور های حرفه ای طبیعت گردی