هیچ محصولی یافت نشد.

تور کویر ریگ جن پیشنهاد ویژه

مشاهده تورهای آفری ، ارزان قیمت و تخفیف دار کویر ریگ جن

تورهای کویر ریگ جن

مشاهده تورهای آفری ، ارزان قیمت و تخفیف دار کویر ریگ جن

  تور کویر ریگ جن

  تورهای کویری مرجع سفر

  مرجع سفر برگزار کننده تورهای بومگردی و آفرود کویری ، برگزاری تور وی آی پی کویر شهداد بصورت اختصاصی و گروهی ، اجرای منظم و هفتگی با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت

  تور کویر مرنجاب - تور کویر طبس - تور کویر کاراکال - تور کویر مصر - تور کویر ابوزید آباد - تور کویر ورزنه

  کویر مخوف ریگ جن در سمنان

  کویر ریگ جن منطقه ای است کویری پر از شن تپه های شنی و باتلاق های نمکی. این کویر در جنوب غربی و غرب دشت کویر،جنوب استان سمنان،جنوب شرق گرمسار،شمال انارک و غرب جندق قرار گرفته است و وسعت آن حدود ۳۸۰۰ هزار کیلومتر مربع می باشد.

  دیدنی های کویر ریگ جن

  1_ یکی از زیباترین کویرها و رمل ها

  2_ دیدن آسمان شب کویر بدون هیچگونه آلودگی نوری

  3_ آب های شیرین در ریگ جن

  عکس دیدنی های کویر ریگ جن

  سوالات متداول تورهای کویر ریگ جن

  فاصله از تهران تا ریگ جن 500 کیلومتر مسیر جاده ای و 100 کیلومتر مسیر آفرودی وجود دارد ، مدت زمان رسیدن بدون در نظر گرفتن توقف و ترافیک 10 ساعت می باشد .

  عینک آفتابی ، کرم ضد آفتاب ،کفش پیاده روی، صندلی تاشو ، لباس خنک ، داروهای شخصی ، ...

  درجه سختی تور کویر ورزنه 5 از 10 است که سفری با فعالیت بدنی متوسط رو به بالا به حساب می آید .

  تمامی افرادی که شرایط جسمانی استاندارد دارن می توانند اقدام به سفر به کویر ریگ جن با تورهای مرجع سفر نمایند.

  آفرود ، موتور 4 چرخ ( ATV) ، شتر سواری

  1_ دیدن آسمان شب کویر 2_ حیات وحش زیبای منطقه 3_ چشمه آب شیرین

  ابتدا باید به شهرستان گرمسار و پارک ملی دشت کویر رفته و از آنجا به جاده سنگفرش ملک آباد و سپس به سمت کویر برانید.بهترین وسیله برای رفتن به کویر ریگ جن استفاده از جیپ های سبک وزن است که باید کاملاً مجهز باشند و نقشه،وسایل ارتباطی و ماهواره ای مانند Gps،آب آشامیدنی،غذا و وسایل ایمنی لازم

  كوير ريگ جن در جنوب غربي و غرب دشت كوير، از شمال به جنوب سمنان و جنوب شرق گرمسار، از غرب به پارك ملي كوير و تنگ ظلمات و از بخش شرقي به سمت محور ارتباطي جندق-معلمان و در نهايت از جنوب به شمال انارك و چوپانان امتداد دارد.

  بهترین زمان سفر به کویر ریگ جن از اوایل مهرماه تا اواسط اردیبهشت ماه می باشد.

  کویر ریگ جن

  هیچ‌گونه علایمی از حیات در این کویر اسرار آمیز و ترسناک دیده نمی نمی‌شود.نمکزار های این منطقه محل دفن موجودات زنده بسیاری بوده است و باتلاق‌های سهمگینش مرگ را برای هر موجود زنده ای به ارمغان می آورد. هیچ گونه چشمه یا چاه آبی در ریگ جن وجود ندارد و یکی از گرم ترین مناطق کشورمان ایران می باشد. سفر به این ناحیه برای افراد ناوارد بسیار مخاطره آمیز می‌باشد چرا که فرو رفتن در گل و لجن و باتلاق های فراوان ریگ جن یکی از متداول ترین اتفاقاتی است که امکان دارد به وقوع بپیوندد.
  برای سفر به ریگ جن حداقل باید به اندازه دو هفته آب غذا به بنزین وسایل لوازم مورد نیاز را به همراه داشته باشیم بعد من از فردی حرفه ای و بلده راه استفاده کنیم. آسمان پر ستاره شبهای ریگ‌جن به تمام سختی های راه می ارزد،خوابیدن روی شن های روان تپه ها و چشم دوختن به آسمانی که پر از ستاره و شهاب سنگ است خستگی فرو رفتن در شن و گل و باتلاق را از تن آدمی می زداید و حس غرور و شگفتی را توأمان برای شما به همراه می آورد.سون هدین در سال ۱۹۰۰ میلادی این کویر را کشف کرد و بعد از آن نیز آلفونز گابریل در سال ۱۹۳۰ از نزدیکی این کویر عبور کرد،اما هیچ کدام از آنها نتوانستند از بخش مرکزی عبور کنند و عبور از قسمت مرکزی ریگ جن برای کویرنوردان به صورت رویایی باقی مانده بود تا اینکه در سال ۱۹۹۷ علی‌پارسا کویر شناس مقیم آمریکا این رویا را به حقیقت مبدل ساخت.
  او با تجهیزات کامل با خودرو وارد کویر ریگ جن شد و پس از آن کویرنوردان دیگر نیز توانستند از ریگ جن عبور کنند.

  علت نام گذاری کویر ریگ جن

  جن در لغت به معنی مخفی و پوشیده است و جنیان به علت مخفی بودن از انظار عمومی به جن (نامرئی)نامگذاری شدند،چرا که انسان ها نمی توانند آنها را ببینند.جنت در لغت یعنی بهشت چراکه ما نمی توانیم آن را ببینیم و جنین نیز که در رحم مادر قرار دارد به معنی طفل می باشد و چون مخفی است و نمی توان آن را دید به آان جنین می گویند.پس علت اینکه این کویر به این نام معروف شده است این است که به علت عدم وجود منابع آب و همینطور وجود موانع طبیعی از جمله باتلاق های نمکی و تپه های ماسه ای مرتفع در ریگ جن،سالهای متمادی عرصه پهناور این کویر برای انسان پوشیده بود. عده‌ای دیگر نیز می گویند که چون این کویر گرمای بسیار شدیدی دارد و در قرآن نیز گفته شده است که جنس جن از گرما و آتش است پس به این کویر می‌توان نام جن را اطلاق کرد.
  می گویند که قدرت های متافیزیکی در این منطقه وجود دارد،یکی از آنها صدایی هولناک است که از حرکت باد بر روی تپه های ماسه ای ایجاد می شود. دیگری اختلاف زیاد دمای شب و روز است که باعث خرد شدن سنگ ها شده و صدایی عجیب تولید می کند که مردم به آن گریه سنگ می گویند.

  مسیر مناسب برای رسیدن به کویر ریگ جن

  ابتدا باید به شهرستان گرمسار و پارک ملی دشت کویر رفته و از آنجا به جاده سنگفرش ملک آباد و سپس به سمت کویر برانید.بهترین وسیله برای رفتن به کویر ریگ جن استفاده از جیپ های سبک وزن است که باید کاملاً مجهز باشند و نقشه،وسایل ارتباطی و ماهواره ای مانند Gps،آب آشامیدنی،غذا و وسایل ایمنی لازم

  را به مدت حداقل ۲۰ روز به همراه خود داشته باشید.هرگز دوربین عکاسی را فراموش نکنید  چرا که می توانید عکس های بسیار زیبا و خلاقانه ای از این کویر بگیرید.

  چرا به ریگ جن مثلث برمودای ایران گفته می شود؟

  همانگونه که می دانید تلماسه های فراوان،باتلاق های نمکی،پوشش گیاهی بسیار اندک و شنزارهای روان از جمله ویژگی های ناحیه کویری ریگ جن به شمار می‌روند و به علت همین باتلاق های نمکی است که سفر به این منطقه بسیار مشکل است.این باتلاق ها تا کنون جانداران بسیاری را به کام مرگ کشانده و سبب گشته که افسانه‌های بسیاری در مورد این ناحیه گفته و شنیده شود.از این رو به این منطقه مثلث برمودای ایران می گویند که علت آن ترسناک بودن این ناحیه می باشد و جز این هیچ شباهتی بین این ناحیه و مثلث برمودا وجود ندارد.

  آب های شیرین در ریگ جن

  آب های موجود در کویر ریگ جن بسیار شور و تلخ هستند و تمامی آنها در فاصله های دور از هم قرار گرفته اند.تنها رودخانه ای که آب آن شیرین است حبله است که در محدوده شمالی و حاشیه ریگ جن قرار دارد.

  افسانه‌های کویر ریگ جن

  مردم بومی اطراف این کویر که چوپان ها و ساربان ها هستند می‌گویند که این منطقه نفرین شده است و توسط ارواح پلید حکومت می شود،آنها معتقدند که اگر کسی به ریگ جن برود بلافاصله ناپدید شده و توسط موجودات ماورایی و ارواح خبیثه به قلب ریگ جن فرستاده می شود،حتی عدم حرکت شترها را که وقتی به این ناحیه می رسند بدون هیچ واکنش و حرکتی می ایستند و دیگر گامی به سوی جلو برنمی‌دارند سندی بر ادعای خود برمی شمارند.آنها حتی حرکت تپه های ماسه ای و تغییر شکل آنها را به علت وجود همین قدرت های شیطانی می دانند. علت علمی تمام این ها این است که به علت نبود پوشش گیاهی در اکثر نقاط این کویر،شن های آن تحت تاثیر نیروی باد دائما در حال تغییر و حرکت می باشند. روایتی دیگر نقل می کند که در مرکز ریگ جن بهشتی گمشده وجود دارد که داخل این بهشت دریاچه ای زیبا قرار دارد و کنار آن نیز جنگل‌های انبوه وجود دارند.می‌گویندکه شیاطین و ارواح خبیثه پشم شتر ها را در این ناحیه قرار داده اند و هر کس از مردم که به این منطقه دست پیدا کند بسیار ثروتمند خواهد شد.اما آیا این روایات حقیقت دارند؟
  چیزی که مسلم است این است که در مرکز ریگ جن نه جنگلی وجود دارد و نه دریاچه ای. تنها چیزی که وجود دارد زمینهای ماسه ای کویر است که به علت عدم بارش باران،گرمای شدید و تبخیر فراوان و شوری، اجازه رشد به هیچ گیاهی را نمی دهند.

  لوازم مورد نیاز برای سفر به کویر ریگ جن

  هنگام سفر به این کویر زیبا اقلام و وسایل زیر را به همراه خود داشته باشید:
  ۰۱کلیه لوازم شخصی
  ۰۲جعبه دارویی و کمکهای اولیه
  ۰۳قطب نما و یا جی پی اس
  ۰۴کیسه خواب یا پتو
  ۰۵عینک آفتابی چراغ قوه و کفش مناسب
  ۰۶کرم ضد آفتاب و کرم برای قبل و بعد از گزیدگی
  ۰۷ دوربین عکاسی برای ثبت شگفتی های کویر

  وضعیت آب و هوایی کویر ریگ جن

  کویر ریگ جن نیز مانند تمام کویر ها و مناطق فلات مرکزی ایران از تابش بسیار زیاد خورشید بهره برده و در نتیجه دارای تابستان های بسیار گرم و خشک می باشد.تقریبا می‌توان گفت که هشت ماه از سال ریگ جن دارای آب و هوایی خشک و گرم می باشد و چهار ماه دیگر که مصادف با فصل سرماست،اندکی هوا مرطوب می شود.

  چه زمانی به کویر ریگ جن برویم؟

  بهترین فصل برای سفر به این کویر فصل پاییز می باشد این درست است که کویر ها دارای آب و هوایی به شدت گرم می باشند و احتمالاً فصل زمستان نیز به دلیل داشتن هوای سرد زمان مناسبی برای رفتن به کویر خواهد بود اما خب زمستان کویر،خیلی قابل پیش بینی نیست.به همین منظور حتما قبل از اقدام به سفر از وضعیت آب و هوایی منطقه مطلع شوید.

  لوازم مورد نیاز برای سفر به کویر ریگ جن

  برای در امان ماندن از آفتاب سوزان و پر حرارت کویر مصر لازم است عینک آفتابی،کلاه لبه دار و کرم ضد آفتاب را حتما همراه خود داشته باشید؛ علاوه بر لوازم ذکر شده لباس گرم به تعداد کافی برای شب‌های سرد کویر نیاز است . به طور کل شرایط آب و هوایی خاص کویر ایجاب می‌کند تا همواره متوجه نوع پوشش خود باشید . در طول روز لباسهای رنگ روشنی که آستین بلندی دارند و از الیاف طبیعی مانند پنبه تولید می شوند ، لباس های مناسبی برای سفر به کویر هستند چرا که می توانند در برابر آفتاب و نیش حشرات از بدن شما محافظت کنند . همچنین نیاز است برای جلوگیری از نفوذ شن و حشرات موذی ، پوتین های ساق دار همراه خود داشته باشید.

  لوازم شخصی ، لباس گرم برای شب ، لباس راحت و خنک ، کتانی ساقدار ، کلاه نقابدار ، عینک آفتابی ، کرم ضد آفتاب ، قمقمه آب

  • بخاطر تابش نور خورشید در روز حتما از لباس آستین دار استفاده کنید

  اقامت در کویر ریگ جن

  ابتدا لازم است بدانید که سفر به کویر ریگ جن سفری یک روزه نیست،در نتیجه حتما باید لوازم و اقسام تجهیزاتی کمپینگی را به همراه داشته باشید تا بتوانید سفری خوب و سلامت را در پیش بگیرید. شما برای اقامت و استراحت قبل از رفتن به کویر و همینطور پس از بازگشت از آن می توانید در روستاها ی اطراف ریگ جن مانند انارک و جندق بمانید و از مردم مهمان نوازشان کمک بخواهید.

  نویسنده : الهه عبدالله نژاد

  تورهای کویر گردی ایران

  معرفی مناطق گردشگری در کویرهای ایران

  تورهای ویژه گردشگری کویر ریگ جن

  در این قسمت برترین تورهای برگزار شده در کویر ریگ جن را خواهید دید
  کلمات مرتبط

  تور کویر ریگ جن

  تور آفرود کویر ریگ جن | تور بومگردی کویر ریگ جن | تور VIP کویر ریگ جن

  مرجع سفر برگزار کننده تخصصی تور های کویری ( بومگردی و آفرود )

  برای خرید و رزرو تور ارزان و وی آی پی کویر ریگ جن با ما در تماس باشید.

  09120486636  – 02188757053

  تور کویر ریگ جن – تور آفرود کویر ریگ جن – تور بومگردی کویر ریگ جن – تور VIP کویر ریگ جن – تور کویر ریگ جن

  تور کویر ریگ جن از تهران،مشهد،شیراز،اصفهان،تبریز،یزد و کرمان