هیچ محصولی یافت نشد.

تور رفتینگ شهرکرد اوج هیجان در تابستان

تورهای رفتینگ شهرکرد با رعایت کامل موارد بهداشتی تحت نظارت شرکت ضدعفونی پاک نهاد

تور رفتینگ شهرکرد

  تمامی تورها با رعایت نکات بهداشتی برگزار می شود

  به منظور رعایت نکات بهداشتی و آرامش خاطر هموطنان عزیز در تورهای گروهی ، تمامی فضای اتوبوس و محل اقامت قبل از ورود شما عزیزان توسط تیم حرفه ای شرکت پاک نهاد ضدعفونی می گردد و به تمامی مسافرین وسایل بهداشت فردی ( ماسک و دستکش یکبار مصرف ) ارائه می گردد .

  تورها و مناطق گردشگری ایران

  تور فیلبند (1)

  تور ماسال (1)

  رفتینگ ، کلک سواری یا رودگردی : یک توریسم ماجراجویانه شاد و استثنایی

  قایق سواری گروهی در مسیر رودخانه های خروشان همراه با یک راهنمای متخصص ، یک ورزش تفریحی هیجان انگیز و امن محسوب می شود. تور رفتینگ یکی از محبوب ترین تفریحات در میان گردشگران جهان می باشد.
  رفتینگ یک تفریح پر شور و هیجان مخصوص جوانانی است که به تفریحات ساده و معمول راضی نمی شوند. در این نوع قایق سواری نیاز به پارو زدن پیوسته نیست بلکه در اغلب مواقع جریان آب قایق را حرکت می دهد.
  معمولا مدت زمان این ورزش ماجراجویانه و پر هیجان حداقل 30 دقیقه الی 3 ساعت می باشد، و در بعضی موارد ممکن است تا چند روز ادامه داشته باشد. یکی از نکات مهم که باید در این ورزش بسیار توجه کرد درجه بندی رودخانه هاست.
  درجه بندی رودخانه ها با در نظر گرفتن میزان موج و خروش ، عوارض و مسائل امنیتی تعیین می گردد که معمولاً از شدت امواج 1 الی 6 درجه می باشد. در رودخانه ی درجه 1 اجازه ی ورود به کودکان داده می شود زیرا میزان موج و خروشان بسیار کم و ضعیف است و به راحتی می توان قایق را کنترل کرد. اما در رودخانه ی درجه 6 به دلیل احتمال مرگ و عوامل موجود بسیار خطرناک فقط افراد حرفه ای و متخصص می توانند استفاده کنند.

  تاریخچه رفتینگ

  قدمت رفتینگ در جهان به سالیان دور باز می گردد. کلمه رفت در لغت به معنای قایق کوچک می باشد که در زبان فارسی به آن کلک هم می گوییم.
  اولین قایق های چوبی در جهان توسط آمریکایی ها ابداع شد. قایق های رفتینگ در ابتدا فقط در موارد ضروری مانند جابجایی افراد و حمل کالا استفاده می شد. ولی از سال 1980 برای مصارف تفریحی و توریستی مورد استفاده قرار گرفت. به مرور زمان اوایل قرن بیستم قایق های رفتینگ بادی با روکش های pvc به شکل کنونی ساخته شد.

  قایق رفت یا رفتینگ چیست؟

  قایق رفتینگ یک قایق بزرگ است که بر اساس نوع و درجه بندی رودخانه ها و شدت خروشان ظرفیت های مختلفی دارد معمولاً قایق ها 4،6،8،10 الی 18 نفره هستند.

  ویژگی های قایق های مناسب رفتینگ

  امروزه قایق های رفتینگ از جنس بسیار مقاوم ساخته شده است که در اثر برخورد با صخره ها و سنگ ها آسیبی نمی بینند، همچنین بعضی از قایق ها این قابلیت را دارند که بر اثر تکان های شدید آب ریخته شده در قایق را بیرون می ریزند.

  راهنمای قایق ها

  راهنماهای ورزش رفتینگ اغلب افراد متخصصی هستند که پس از طی کردن دوره های آموزشی 2 الی 3 ساله مشغول به کار می شوند، وظیفه ی آنها آموزش نحوه صحیح پارو زدن ، نکات ایمنی و هدایت قایق در مسیرهای زیبا ، پر هیجان و البته امن تر می باشد.

  تجهیزات مورد نیاز

  لباس ویژه قایقرانی، کلاه ایمنی، جلیقه نجات، پارو، بادگیر، کیسه ضد آب برای نگهداری وسایل و یک دست لباس خشک.

  رودخانه های مناسب رفتینگ در ایران

  رودخانه سزار در استان لرستان: رودخانه سزار با شدت امواج 2 تا 4 درجه است که مناسب برای کایاک سواری و رفتینگ از مبتدی تا حرفه ای می باشد.

  رودخانه دز واقع در استان های لرستان و خوزستان: رودخانه دز با شدت امواج 3 الی 5درجه که از محبوب ترین رودخانه های استان لرستان و خوزستان می باشد.

  رودخانه کشکان و رودخانه سیمره از دیگر رودخانه های مناسب استان لرستان می باشد.

  رودخانه آرمند واقع در چهارمحال و بختیاری : رودخانه آرمند یا علیارود با شدت امواج بین 2 تا 4 درجه از مشهورترین رودهای ویژه ی رفتینگ با طول مسیر 20 کیلومتر می باشد که این مسافت حدود 4 الی 5 ساعت طول می کشد.

  رودخانه چشم نواز هراز واقع در استان مازندران : این رودخانه در حد فاصل نارنجستان ( پارک جنگلی میرزا کوچک خان) تا محمودآباد قرار دارد با شدت امواج 2/5 تا 3/5درجه است که برای افراد مبتدی تا حرفه ای مناسب است ، طول رود 11 کیلومتر است که زمانی حدود 4 ساعت به طول می انجامد.

  رودخانه زاینده رود: رودخانه زاینده رود با شدت امواج بین 3 تا4 درجه است این رودخانه در استان اصفهان و بخشی در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

  رودخانه ی طویل سفیدرود : رودخانه ی سفید رود از به هم پیوستن دو رود قزل اوزن و شاهرود در شهر منجیل ترکیب شده است. سفید رود با شدت امواج بین 2 تا 3 درجه از طولانی ترین رودهای کشور می باشد که مناسب کایاک سواری و رفتینگ است این رودخانه را برای افرادی که می خواهند برای اولین بار رفتینگ را تجربه کنند پیشنهاد می کنیم.

  رودخانه کرج: رودخانه کرج با شدت امواج 2 تا 4 درجه مناسب رفتینگ و کایاک سواری می تواند پیشنهاد جذاب و در دسترس برای افرادی که در استان تهران یا البرز هستند باشد.

  طویل ترین رود کردستان رودخانه سیروان: رودخانه ای با مسیر پیچ در پیچ با مناظر چشم نواز و زیبا واقع در هورامانات کردستان، این رودخانه زیبا با شدت موج 3 تا 5 برای حرفه ای ها مناسب می باشد.

  رودخانه خرسان چهار محال و بختیاری با شدت امواج 3 تا 5 درجه، رودخانه زهره در استان های فارس و کهکیلویه و

  بویر احمد، رودخانه ی زیبای زاب آذربایجان غربی، رودخانه ی مشهور اروند در استان خوزستان، رودخانه سیمره واقع در استان ایلام و آبشار آب ملخ اصفهان از دیگر رودخانه های مناسب رفتینگ و کایاک سواری می باشند.
  بهترین فصول برای این سفر ماجراجویانه و خاطره انگیز در ایران بهار و تابستان می باشد.

  رودخانه های مشهور و ویژه رفتینگ در جهان

  تور رفتینگ یک تفریح و خوش گذرانی جهانی و بین المللی است.

  رود سان کسی واقع در نپال: بهترین زمان رفتینگ در این رودخانه محبوب از ماه سپتامبر تا ژانویه می باشد.

  رود نیل، واقع در اوگاندا: بهترین زمان برای رفتینگ این رودخانه پر خروش ماه ژانویه می باشد.

  رود مگپای، انتاریو واقع در کانادا: رودخانه ای متفاوت در میان جنگل های زیبای کاج و صنوبر با طبیعت بکر، بهترین زمان اوت و سپتامبر می باشد.

  رود فرانکلین، تاسمانی، واقع در استرالیا: رودخانه ای محبوب برای رفتینگ های حرفه ای، مناسب برای تمامی روزهای فصل تابستان.

  یکی دیگر از تورهای مشهور در میان ایرانی ها، تور رفتینگ شهر پوکت تایلند می باشد.

  سوالات متداول تورهای رفتینگ

  تورهای رفتینگ در فصل بهار و تابستان اجرا می شود

  کیسه ضد آب برای نگهداری وسایل - یک دست لباس خشک - حوله - کرم ضد آفتاب

  نوعی ورزش است که در آن شما با قایق های مخصوص در مسیر رودخانه قایق سواری می کنید

  اغلب طرفداران این ورزش جوانان هستند ولی محدودیت سنی وجود ندارد

  اکثر تورهای رفتینگ 1 الی 1.5 روزه می باشد

  تور رفتینگ شهرکرد

  برای خرید و مشاوره تور طبیعت گردی و رفتینگ شهرکرد با مشاوران ما تماس بگیرید

  09120486636 – 02188978242

  برترین تورهای طبیعت گردی و رفتینگ شهرکرد در وبسایت مرجع سفر