هیچ محصولی یافت نشد.

تورهای مرداب هسل

مشاهده تورهای آفری ، ارزان قیمت و تخفیف دار مرداب هسل

  مرداب هسل کجاست؟

  در 10 کیلومتری جنوب غربی شهر چالوس و 15 کیلومتری شمال غربی شهر مرزن آباد در دل جنگل محمد آباد
  ( مشل موزی یا فین )  مردابی قرار دارد که در تمام فصول سال رنگ متفاوتی دارد. نام این مرداب زیبا و جادویی هسل است. هسل به معنای آب راکد میباشد. علت تغییر رنگ این مرداب در فصول مختلف جلبکهایی است که در سطح آب قرار دارند. تغییر رنگ این مرداب و جنگلی که آن را احاطه کرده است سبب جذب گردشگران به این منطقه میشود.
  هسل در گذشته های نه چندان دور زستگاه لاک پشت ها، وزغ ها و زالوهایی بوده که امروزه به دلیل احداث جاده ای در مجاورت مرداب هسل کمتر به چشم میخورند.

  مسیر دسترسی

  برای رفتن به این مرداب باید وارد جاده چالوس شوید و به سمت شهر چالوس حرکت کنید. مرداب هسل در جنوب دو روستای طلاجو و سینوا در دل منطقه ای جنگلی به نام " مشعل " قرار گرفته؛ 10 کیلومتر مانده به شهر چالوس، بعد از پلیس راه در سمت چپتان وارد اولین فرعی خاکی شوید که جاده ای جنگلی است و به روستای سینوا میرسد. بعد از عبور از پل رودخانه مسافتی حدودا 300 متر را طی کنید به یک دو راهی میرسید که برای رسیدن به مرداب باید سمت راست را انتخاب کنید.
  بعد از طی مسافتی کوتاه، به یک منطقه جنگلی به نام "بانی" میرسید. باید پیاده راه بیفتید حدود نیم ساعت تا 1 ساعت پیاده روی پیش رو دارید.
  فاصله تهران تا مرداب هسل 170 کیلومتر است و شما حدود 5 ساعت در حالت عادی و بدون ترافیک در راه خواهید بود.

  جاذبه های جالب و دیدنی مرداب هسل :

  عبور از دل جنگلهای مشعل و نشستن در کنار آن حس آرامش بی نظیری را در وجودتان لبریز خواهد کرد. آبشار شر شر نزدیک ترین جای دیدنی به مرداب هسل است ؛ از مرزن آباد تا کلاردشت کمتر از 35 کیلومتر راه است جایی که جنگل های زیبای مازیچال را در خودش جای داده است. از دیگر شهرهای نزدیک، نوشهر است که با مرزن آباد 20 کیلومتر فاصله دارد.

  تفریحات هیجان انگیز مرداب هسل :

  راهپیمایی جنگلی و عبور از جنگل های زیبای مشعل
  عکاسی از مناظر زیبا
  پیک نیک و صرف ناهار در دل طبیعت

  بهترین زمان و فصل سفر به مرداب هسل :

  فصل سفر بستگی زیادی به این دارد که شما چه رنگی را بیشتر دوست داشته باشید. در فصل پاییز زیبایی این منطقه به اوج خود میرسد و برگهای رنگارنگ پاییزی زیبایی بی نظیری را برای شما به ارمغان می آورد. در فصل بهار گل ها شکوفا میشوند و شرجی هوا نیز اذیت نمیکند.

  معرفی برترین مناطق جنگلی گیلان
  در این بخش به معرفی بهترین مناطق جنگلی گیلان خواهیم پرداخت

  تورهای ویژه گردشگری مرداب هسل

  در این قسمت برترین تورهای برگزار شده در مرداب هسل را خواهید دید

  کلمات مرتبط

  تور مرداب هسل

  Hasal Swamp

  معرفی گلچینی از برترین تورهای مرداب هسل در سایت مرجع سفر.

  برای رزرو تور و کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری تورهای مرداب هسل و سایر موارد با کارشناسان مرجع سفر تماس بگیرید.

  02188757053 – 09120486636