تور طبیعت گردی جنگل ابر شاهرود

اجرای تور جنگل ابر با رعایت کامل موارد بهداشتی تحت نظارت شرکت نظافتی پاک نهاد

تور جنگل ابر

  تمامی تورها با رعایت نکات بهداشتی برگزار می شود

  به منظور رعایت نکات بهداشتی و آرامش خاطر هموطنان عزیز در تورهای گروهی ، تمامی فضای اتوبوس و محل اقامت قبل از ورود شما عزیزان توسط تیم حرفه ای شرکت پاک نهاد ضدعفونی می گردد و به تمامی مسافرین وسایل بهداشت فردی ( ماسک و دستکش یکبار مصرف ) ارائه می گردد .

  تورها و مناطق گردشگری ایران

  تور ماسال (5)

  جنگل ابر کجاست؟

  جنگل ابر در 35 کیلومتری شمال شاهرود و در مسیر شاهرود به آزادشهر در 12 کیلومتری روستای ابر قرار گرفته است.

  جنگل ابر قسمتی از قدیمی ترین جنگل های دنیاست و میلیون ها سال قدمت دارد.

  به دلیل وسعت این جنگل گونه های جانوری و گیاهی بسیاری را در خود جای داده است که مشهورترین گونه گیاهی درخت "اورس" است.

  جنگل ابر و مناطق اطراف آن را اقیانوسی از ابر فرا گرفته است که وقتی نشسته اید ابرها می آیند و همه جارا می پوشانند. دلیل به وجود آمدن این اقیانوس ابر کم شدن ضخامت کوههای البرز و سرازیر شدن ابرهای گرفتار در پشت این دیواره به سمت جنوب است. قرار گرفتن در دو ناحیه کم فشار و پرفشار یعنی " دشت گرگان" و "منطقه ابر" باعث میشود هر وقت زمین انرژی میگیرد ابرها جا به جا شوند.

  مسیر دسترسی به جنگل ابر شاهرود :

  فاصله از تهران تا جنگل ابر 380 کیلومتر ، مدت زمان رسیدن بدون در نظر گرفتن توقف و ترافیک 5 ساعت می باشد .

  جنگل ابر ، رویای سوار شدن بر ابرها

  شمال شرق کشور جنگلی هیرکانی دردل استان سمنان قرار گرفته است، منطقه ای مناسب برای دیدن مرز بین زمین و آسمان، تماشای رقص ابرها درست مقابل روی شما ، جنگل ملی ابر محلی است برای به واقعیت پیوستن آرزوهای کودکیتان لمس ابرهایی که همیشه تداعی بارش باران را برای ما داشته اند.
  از باغات دلپذیر بسطام و آرامگاه بایزید بسطامی دانشمند بزرگ و برجسته می گذرید وپس از طی کردن مسیر 7 ساعته و489 کیلومتری به روستای ابر می رسید.
  این روستا ابتدای جنگل ابر واقع شده است که اقامتگاه گردشگران، طبیعت گردان ومبداء کوه نوردی بسیاری از مسافران محسوب می شود.
  عمده فعالیت اهالی روستای ابر دامداری و باغ داری است از این رو اوایل جنگل گوسفندانی را مشغول چرا می بینید.
  روستای جنگل ابر ازمهمترین و بزرگترین تولیدکنندگان زردآلو کشور است.
  اقامت دراقامتگاه های بوم گردی وصرف غذاهای محلی نظیر آلوخورش و بلبلی خورش با تور جنگل ابر قطعا یکی از جذابیت‌های سفر شما خواهد بود.

  جنگل ابر ازکهن ترین جنگل‌های هیرکانی ایران است که قدمت درختان آن به 40 میلیون سال قبل باز می گردد. در کنار کوهنوردی، دوچرخه سواری وجنگل نوردی، پیمودن مسیرهایی که هرکسی به آنها راه نیافته به وسیله ی ماشین های آفرود یکی دیگر از هیجان انگیز ترین خاطرات به یادماندنی سفر شما خواهد بود.

  هرچه در جنگل پیش می روید ، پوشش گیاهی انبوه تر می شود. گیاهان دارویی متنوع و زیادی دراین منطقه وجود دارد که بسیاری از گیاه شناسان و مسافران علاقه مند به گیاهانی با خواص خارق‌العاده را به بانک ژنتیک گیاهان نادر ( جنگل ابر) کشانده است.
  مشهورترین درخت منطقه جنگل ابر اورس است که با ریشه های بلند روی زمین می خزد.
  ده ها آبشار وچشمه دردل جنگل های ابر وجود دارد که معروف ترین آنها آبشارشرشر و آبشار آلوچال 25متری است و چشمه سارهای جوشان چشمه ترش و چشمه قطری که برای تأمین آب جنگل نوردان و طبیعت گردان گزینه مناسبی است.
  عکاسی از آبشار زیبای مجن که درلا بلای کوه قرار گرفته ، از جذابیت‌های طبیعی جنگل کبک هایی که پا به پای شما درکنار آبشارها وچشمه ها می آیند. ثبت کردن تصاویری زیبا ازلحظه ورود ابرها حرفه ای وآماتور از دیگر تفریحات بکر جنگل ابر است.
  این جنگل 114 امین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی درسال 1389 ثبت گردیده است.
  در مسیر برگشت می توانید از روستای ابرسوغاتی هایی مانند: نان کاک ، برگه زردآلو، کشک، کره گوسفندی وگاوی، عسل، زعفران، صنایع دستی نظیر قالی، کلاه پشمی وجاجیم تهیه کنید.

  جاذبه های جالب و دیدنی جنگل ابر:

  راه جنگل ابر از شاهرود یا بسطام میگذرد. جاذبه های دیدنی شاهرود بسیارند ، به طوریکه این شهر به قاره کوچک معروف شده است. آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، شاعر و عارف، در روستای قلعه نو خرقان و مجموعه بایزید بسطامی در بسطام از جمله آنهاست.

  روستای ابر خودش بی آب و علف است، اما از روستا که 12 کیلومتر بروید به جنگل میرسید.

  جنگل ابر دو آبشار معروف "شرشر" و " آلوچال" را دارد ؛ راه رسیدن به آبشار آلوچال از منطقه ای به نام دالان بهشت میگذرد. دو چشمه " ترش" و "قطری" از دیگر جاذبه های این جنگل وسیع میباشند.

  تفریحات تور جنگل ابر :

  1-جنگل نوردی و لذت بردن از جاذبه های جنگل

  2-پیک نیک

  3-دیدن آبشارها و چشمه های جنگل ابر

  4-کوهنوردی و دوچرخه سواری

  5-عکاسی و پرنده نگری

  6-تحقیق در مورد گیاهان دارویی

   

  تور جنگل ابر

  برای خرید و مشاوره تور طبیعت گردی جنگل ابر با مشاوران ما تماس بگیرید

  09120486636 – 02188978242

  برترین تورهای طبیعت گردی جنگل ابر استان مازندران در وبسایت مرجع سفر

  هیچ محصولی یافت نشد.