هیچهایک

هیچهایک چیست؟

هیچهایک چیست؟

هیچهایک

به معنای سفر کردن به همراه سواری رایگان گرفتن از وسایل نقلیه می باشد. هیچهایک کردن به طور کلی این گونه است که فرد می خواهد به صورت رایگان سوار ماشین‌ها شود و به مقصد خود برسد. این فرد باید با یک ژست و حالت خاص کنار جاده و خیابان بایستد تا راننده ها متوجه شوند که شخص مورد نظر قصد پرداخت هزینه را نداردو در واقع می‌خواهدهیچهایک کند.

معمول‌ترین ژستی که هیچهایکرها در اکثر نقاط دنیا به خصوص در آمریکای شمالی از آن استفاده می کنند به این صورت است که انگشت شست خود را به رانندگان نشان میدهند و همزمان دست دیگر خود را هم به سمت پایین حرکت می‌دهند، در این مواقع معمولا ماشین هم می ایستد و فرد را سوار می کند.

هیچهایک چه فوایدی دارد؟

فایده اصلی این کار برای هیچهایکراین است که هیچ هزینه‌ای را پرداخت نمی کند. همچنین ممکن است سوار ماشین هایی شود که تاکنون تجربه سوار شدن به آنها را نداشته است. در هیچهایک لحظه به لحظه منتظر اتفاقات خاص، جدید و هیجان انگیز باشید. در حین هیچهایک احتمال دارد، سوار بر ماشین های تریلی، کامیون یا ماشین های خاص و جدید شوید.ازدیگرفواید هیچهایک کردن هم صحبت شدن با راننده و کسب اطلاعات راجع به آن منطقه گردشگری است.

چگونه هیچهایک کنیم؟

برای داشتن یک هیچهایک موفق و خاطره انگیز باید به عواملی توجه داشت و یا لوازمی را به همراه داشت.

۱_نقشه :

همیشه در هیچهایک کردن نقشه مبدا و مقصد را همراه داشته باشید، با این کار نزدیک ترین استراحتگاه، wc، کافه و مکان های دیدنی را می توانید بیابید.

۲ _ همراه داشتن آب، غذا، چاقوی جیبی، قاشق و چنگال، چراغ قوه، کلاه، کرم‌ضدآفتاب، دستمال و مسواک درهیچهایک ضروری است.

۳_پیاده روی و آمادگی جسمانی:

یکی از کارهایی که قبل از هیچهایک کردن باید انجام دهید، برخورداری از آمادگی جسمانی کامل و تمرین پیاده‌روی طولانی است. زیرا ممکن است که کسی حاضر نشودتا شما را سوار کند، به همین دلیل مجبور باشید که به سمت مقصد شروع به پیاده روی کنید.

۴ _ بهترین مکان توقف برای رایگان سواری:

بهترین مکانها برای توقف به منظور هیچهایک یا رایگان سواری پارکینگ‌ها، عوارضی ها، پمپ بنزین ها و محل های اقامت در بزرگراه ها یا اتوبان ها است. در این مکان ها راحت تر می توانید با راننده ها صحبت کنید و هدف خود را بازگو کنید.

۵_ پوشش:

بهتراست درطول روز وقتی هواروشن است هیچهایک کنیداما اگر در هیچهایک کردن به شب خوردید و هوا تاریک شد، حتما لباس روشن و براق بر تن داشته باشید تا رانندگان بتوانند به راحتی شما را ببینند.

توصیه های دیگر برای هیچهایک کردن:

هیچگاه درحین هیچهایک از عینک استفاده نکنید و با چهره ی شاداب بارانندگان برخورد کنید، همچنین برروی یک تکه مقوای بزرگ با ماژیک مقصد خود را با حروف بزرگ نوشته و در مقابل خود بگیرید تا راحت تر بتوانید، ماشینی را برای رایگان سواری متوقف کنید.
هیچهایک ها یا بک پکر ها به دنبال سفری ارزان قیمت هستند، آنها برای سفر کردن از رایگان سواری یا بلیط های ارزان قیمت و لحظه آخری استفاده می‌کنند، در هاستل ها( اقامتگاه های ارزان) اقامت می کنند و یا ممکن است چادر بزنند.

هیچهایک درایران :

در حال حاضر هیچهایک در ایران طرفدار ها و مخالفان خود را دارد و آن طور که باید شناخته شده نیست اما جالب است بدانید که در کشورهای مدرن و پیشرفته سایت هایی جهت ارتباط بهتر هیچهایک ها و راننده ها راه اندازی شده است.

رایگان سواری چیست؟

رایگان سواری:

رایگان سواری نام دیگر هیچهایک است که یکی از شیوه‌های سفر کردن در دنیای امروز شده است.

رایگان سواری سفری ارزان و رایگان می باشدکه شخص بدون وسیله و فقط با یک کوله پشتی به سفر میرود.
تنها چیزی که در سفر برای رایگان سوارها مهم است ارزان سفر کردن به هر قیمتی و در هر شرایطی که باشد.

برای رایگان سواری کافی است خوش رو، اجتماعی، کنجکاو و باهوش باشید. برای شروع رایگان سواری کنار جاده ای بایستید و انگشت شست خود را بالا بگیرید، این حالت نشانه معمول برای رایگان سوار شدن و توقف ماشین ها برای سوار کردن شماست.

رایگان سواری روشی هیجان انگیز می باشد که از طرفداران بسیاری برخوردار است. در این سفر احتمالا سوار کامیونی که پر از علوفه است خواهید شد وموتورسواری خواهید کرد، حتی ممکن است که اتومبیل شما را سوار نکند و مجبور باشید که پیاده به سمت مقصد حرکت کنید