هتل سنتی یه تا – خور

هتل سنتی یه تا در روستای بیاضه در شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان واقع می کند.
این هتل پیش از این یک مزرعه دو هکتاری با بیش از 200 سال قدمت بوده است. ساختمان هتل کاروان سرایی قدیمی با معماری سنتی بوده که طی 6 سال مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و از سال 90 تا کنون با نام هتل سنتی یه تا ارائه دهنده خدمات اسکان و اقامت به گردشگران داخلی و خارجی می باشد. واژه یه تا در گویش محلی منطقه به معنای یگانه و تک است.

روستای بیاضه یک روستای تاریخی و گردشگری است که دارای یک قلعه با قدمت 2500 ساله می باشد، که شامل 5 طبقه و 600 اتاق است هم اکنون امکان بازدید از 400 اتاق این قلعه فراهم است. همچنین کویر مصر و کویر خور از دیگر جاذبه های گردشگری نزدیکی این هتل است که همه ساله کویر نوردان زیادی را به سمت این منطقه می کشاند.

این هتل دارای 12 باب اتاق سنتی در داخل ساختمان و 7 باب اتاق در داخل محوطه هتل می باشد. اتاق های آن شامل سرویس خواب 2 تخته، 3 تخته، 4 تخته و 6 تخته می باشد.

از جمله خدمات و امکانات ارائه شده برای گردشگران عزیز در این هتل سنتی می توان به سرویس بهداشتی و حمام داخل تمامی اتاق های هتل، سرویس گرمایشی (شوفاژ)، سرویس سرمایشی (کولر)، محوطه ای برای پارک ماشین، اینترنت موجود در اتاق ها و محوطه، راهنمای تور گردشگری و یک آشپزخانه عمومی برای فراهم بودن امکان پخت و پز گردشگران اشاره کرد. همچنین وجود پرسنل مسلط به زبان انگلیسی برای ارتباط بهتر با گردشگران خارجی از دیگر ویژگی های مثبت این هتل است.

از ویژگی های خاص این هتل می توان قنات نو بهار را نام برد که شامل 5 رشته چاه بوده و اولین رشته چاه قنات در میانه حیاط مرکزی قرار دارد. همچنین در مزرعه این هتل تعداد زیادی درخت انار، نخل، زیتون، انجیر وجود دارد.

گفتنی است به علت کویری بودن منطقه هتل و آب هوای گرم و خشک آن بهترین زمان سفر به این منطقه فصول سرد سال می باشد.

همچنين وجود ايوان های وسیع، قنات در حیاط مركزي هتل، پشت بام آجر فرش شده هتل جهت رصد ستارگان، شب نشيني ها و دیدن نخلستان ها و باغات مجاورت ساختمان هتل از جذابیت های این هتل است که خاطره سفری لذت بخش را به یادگار می گذارد.

شرایط اقامت خردسالان
اقامت برای کودکان کمتر از 6 سال رایگان میباشد.

فاصله (تقریبی) این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم
فاصله تا فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان –> ۳92  کیلومتر  ( ۴ ساعت و 36 دقیقه )

فاصله تا فرودگاه طبس –> 303 کیلومتر ( 2 ساعت و 16 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن اصفهان –> 407 کیلومتر ( ۴ ساعت و 46 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن طبس –> 204 کیلومتر ( 2 ساعت و 11 دقیقه )

فاصله تا پایانه مسافربری طبس –> 203 کیلومتر ( 2 ساعت و 12 دقیقه )

فاصله تا شهر خور –> 59 کیلومتر ( 44 دقیقه )

فاصله تا قلعه تاریخی بیاضه  –> 1.3 کیلومتر ( 3 دقیقه )

فاصله تا روستای دیدنی گرمه (چشمه ماهی) –> 33.9 کیلومتر ( 28 دقیقه )

فاصله تا روستای باستانی فرخی –> 75.6 کیلومتر ( 1 ساعت )

فاصله تا کویر مصر –> 110 کیلومتر ( 1 ساعت و 25 دقیقه )

فاصله تا کویر و قلعه جندق –>  162 کیلومتر ( 1 ساعت و 56 دقیقه )

فاصله تا مجموعه گردشگری آبشار جندق –>  177 کیلومتر ( 2 ساعت و 4 دقیقه )

فاصله تا نارین قلعه  –> 257 کیلومتر ( 3 ساعت و 7 دقیقه )

خدمات رایگان هتل یه تا کویر مصر
صبحانه بوفه- اینترنت محدود در بعضی مناطق هتل- پارکینگ

آدرس هتل یه تا کویر مصر
استان اصفهان-شهرستان خور و بیابانک-روستای بیاضه-هتل یه تا کویر مصر

 

مشاهده تور های کویر مصر

اقامتگاه بوم گردی حوض حاجی کویر مصر

اقامتگاه بوم گردی حوض حاجی کویر مصر

اقامتگاه بوم گردی حوض حاجی در روستای مهرجان شهر خور  در استان توریستی اصفهان واقع شده است. که یکی از بهترین اقامت ها برای تور های گروهی میباشد . این بنای قدیمی با معماری چشم نواز و سنتی ، برای اقامت مسافران و توریست گردان این روستا مهیا شده و آماده پذیرایی 120 مهمان می باشد . حوض حاجی کویر مصر 23 اتاق با سرویس کف خواب بوده که ظرفیت آنها از 4 نفر الی 13 نفر متغیر می باشد . تمامی اتاق ها مجهز به سرویس کف خواب ، سیستم سرمایشی و گرمایشی بوده و سرویس بهداشتی ایرانی ، فرنگی و حمام  مشترک و بصورت عمومی است . رزرو این اقامتگاه بصورت اقامت با صبحانه و اقامت فول برد با صبحانه و ناهار و شام می باشد . مسافران هر زمان اتاق خود را تحویل بگیرند ، می بایست ساعت 9 صبح روز بعد آن را تخلیه و مسئول اقامتگاه خانه تحویل دهند.

انواع غذاهای محلی و غیر محلی در صورت تقاضای مسافران و با هماهنگی از قبل طبخ  و اماده می شود . امکان استفاده از آشپزخانه عمومی با تمامی تجهیزات مورد نیاز آشپزی برای مسافران در این خانه سنتی و بومی فراهم شده است . از سایر امکانات و خدمات این اقامتگاه بوم گردی می توان پارکینگ غیرمسقف ، اینترنت و صندوق امانات اشاره کرد .

روستای مهرجان در  33 کیلومتری جنوب شرقی خور و بیابانک قرار دارد و از آب و هوایی گرم و خشک برخوردار است و باغ ها و نخلستان های فراوان این روستا مهم ترین جاذبه های زبیعت گردی آن هستند که به سبب آن ، انواع فراورده های خرما از جمله شیره خرما در مهرجان تولید می شود. علاوه بر محصولات و فراورده های خرما، قالی، گلیم و چادر شب برخی از صنایع دستی این روستا هستند. معماری خانه های روستا بسیار زیبا و چشم نواز است و نشان از قدمت و تاریخ کهن این روستا دارد و به دلیل دارا بودن اماکن و بناهای تاریخی، سالانه میزبان مسافران و گردشگران زیادی از سایر نقاط جهان است.

زیارتگاه حاج شمس الدین محمد، قلعه مهرجان، مسجد جامع مهرجان، تپه های شنی، آسیاب آبی، مهمانسرای اقبال برخی از جمله اماکن گردشگری روستای مهرجان هستند. با اقامت در بوم گردی حوض حاجی، علاوه بر جاذبه های روستا، می توانید به روستاهای اطراف از جمله بیاضه و گرمه نیز سری بزنید و از آنها دیدن کنید.

فاصله (تقریبی) این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم

فاصله تا فرودگاه طبس – 234 کیلومتر ( ۲ ساعت و 36 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن طبس – 219 کیلومتر ( ۲ ساعت و 21 دقیقه )

فاصله تا پایانه مسافربری طبس – 226 کیلومتر ( ۲ ساعت و 31 دقیقه )

فاصله تا شهر اصفهان – 404 کیلومتر ( 4 ساعت و 45 دقیقه )

فاصله تا روستای دیدنی گرمه  (چشمه ماهی) – 11.9 کیلومتر ( 13 دقیقه )

فاصله تا روستای دیدنی بیاضه – 22.1 کیلومتر ( 19 دقیقه )

فاصله تا روستای باستانی فرخی – 53.5 کیلومتر ( 45 دقیقه )

فاصله تا بیابان ریگ کله – 79.6 کیلومتر ( 59 دقیقه )

فاصله تا کویر مصر – 87.9  کیلومتر ( 1 ساعت و 9 دقیقه )

فاصله تا قلعه جندق – 140 کیلومتر ( 1 ساعت و 40 دقیقه )

 

آدرس و موقعیت مکانی

   آدرس: استان اصفهان ، شهر خور ، روستای مهرجان

مشاهده تور های کویر مصر

اقامتگاه بوم گردی ساحل کویر کویر مصر

اقامتگاه بوم گردی ساحل کویر کویر مصر

اقامتگاه بوم گردی ساحل کویر در روستای فرحزاد شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان واقع شده است. این اقامتگاه به صورت کاملا سنتی و با کاهگل ساخته شده است و لذت چند روزی زندگی روستایی بدون شلوغی و هیاهوی شهر را به گردشگرانش می بخشد. این بوم گردی به دلیل موقعیت قرار گیری خاص خود و نزدیکی به کویر دیدنی مصر همه ساله و در بهترین فصل سفر این منطقه یعنی اواخر تابستان و بهار، مورد انتخاب کویر نوردان بسیاری برای اقامت شبانه و استراحت قرار می گیرد.بوم گردی ساحل کویر دارای 7 باب اتاق می باشد که سرویس بهداشتی و حمام برای تمامی اتاق ها به صورت مشترک در حیاط تعبیه شده است. اقامتگاه دارای یک حیاط مرکزی است که نخل کوچکی در وسط آن روییده است و اتاق ها دور تا دور حیاط قرار گرفته اند. در بیرون اقامتگاه چند آلاچیق با میز و صندلی های چوبی وجود دارد که گردشگران می توانند در این آلاچیق ها بنشینند و از فضای آرامشبخش حاکم بر کویر لذت ببرند.از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این اقامتگاه می توان به سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مشترک، سیستم های گرمایشی و سرمایشی نظیر  شوفاژ و پنکه، سرویس کف خواب و راهنمای تور و گشت محلی اشاره کرد. در صورت هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه امکان سفارش انواع غذاهای محلی مانند اشکنه، کاله جوش و انواع آش های محلی نیز فراهم شده است.کویر مصر در فلات مرکزی ایران واقع شده که از سه جهت غرب، جنوب شرقی و جنوب غربی توسط رشته کوه ها احاطه شده و تپه های شنی بسیار زیبا و چشم نوازی دارد که گردشگران زیادی را برای تفریحاتی چون شتر سواری، موتور سواری و کویر نوردی به سمت خود جذب می کند. این کویر محل مناسبی برای رصد ستارگان می باشد، آسمان این منطقه حتی برای چشمان غیر مسلح جهت رصد ستارگان مناسب می باشد.از جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به دریاچه نمک، چال سلکنون، تخت عباسی، تخت عروس و رمل های ماسه ای اشاره کرد که همه ساله گردشگران زیادی به سمت خود جذب می کند.برای گذراندن اقامتی خوش در این بوم گردی و رزرو آنلاین اقامتگاه از سایت یواسپیس می توانید اقدام نمایید.


شرایط اقامت خردسالان

اقامت برای کودکان کمتر از 5 سال رایگان و از 5 تا 12 سال نیم بها می باشد .


فاصله (تقریبی) این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم

فاصله تا مرکز شهر اصفهان –> 438 کیلومتر ( 5 ساعت و 12 دقیقه )

فاصله تا مرکز شهر خور –> 58 کیلومتر ( 53 دقیقه )

فاصله تا فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان –> 419 کیلومتر ( 4 ساعت و 54 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن اصفهان –> 435 کیلومتر ( 5 ساعت و 5 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن طبس –> 243 کیلومتر ( 2 ساعت و 52 دقیقه )

فاصله تا پایانه مسافربری کاوه اصفهان –> 435 کیلومتر ( 5 ساعت و 3 دقیقه )

فاصله تا پایانه مسافربری طبس –> 247 کیلومتر ( 2 ساعت و 58 دقیقه )

فاصله تا کویر مصر –> 3.1 کیلومتر ( 5 دقیقه )

فاصله تا بیابان ریگ کله –> 11.5 کیلومتر ( 16 دقیقه )

فاصله تا دریاچه نمک خور –> حدود 80.7 کیلومتر ( 1 ساعت و 6 دقیقه )

فاصله تا روستای زیبای گرمه ( قلعه گرمه) –> 88.3 کیلومتر ( 1 ساعت و 14 دقیقه )

فاصله تا روستای تاریخی و کویری ایراج –> 101 کیلومتر ( 1 ساعت و 30 دقیقه )

فاصله تا قلعه تاریخی بیاضه –> 163 کیلومتر ( 1 ساعت و 31 دقیقه )

فاصله تا کویر حلوان –> 228 کیلومتر ( 2 ساعت و 46 دقیقه )

فاصله تا قلعه دیدنی جندق –> 142 کیلومتر ( 1 ساعت و 49 دقیقه )

آدرس و موقعیت مکانی


   آدرس: استان اصفهان ، شهر خور ، 3 کیلومتر بعد از روستای مصر – روستای فرحزاد

مشاهده تور های کویر مصر

اقامتگاه بوم گردی بیراهه کویر مصر

اقامتگاه بوم گردی بیراهه – خور

اقامتگاه بوم گردی بیراهه در روستای مصر، شهرستان خور استان اصفهان قرار دارد. این خانه ی بومی به دلیل نزدیکی به کویر های خور و مصر همه ساله گردشگران و کویر نوردان بی شماری را به سمت خود جذب می کند.

این اقامتگاه دارای 2 مجموعه است که در هر دو مجموعه آتشگاهی برای دور نشینی مسافران قرار دارد. رستوران و شربتخانه اقامتگاه در مجموعه دوم واقع شده و مسافران هر دو مجموعه می توانند از آن استفاده کرده و غذاهای سنتی و غیر سنتی از قبیل چلو گوشت ، قیمه ، قورمه سبزی ،  ته چین مرغ ، غذاهای عربی ، کشک و بادمجون، عدس پلو و لوبیا پلو سفارش دهند و لذت ببرند. امکان استفاده از آشپزخانه عمومی برای مسافران وجود ندارد.

مجموعه اول دارای 9 اتاق است که یکی از این اتاق ها دارای تخت و ما بقی دارای سرویس کف خواب هستند. سیستم گرمایشی این مجموعه بخاری گازی ست. همچنین یک ایوان نیز در این مجموعه وجود دارد.

در مجموعه دوم 4 اتاق تخت دار و مستر (دارای سرویس بهداشتی ایرانی، فرنگی و حمام اختصاصی) وجود دارد که در آن ها از پکیج بعنوان سیستم گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود. اقامت در اتاق های این بوم گردی به همراه وعده ی صبحانه و وای فای رایگان است. از سایر ویژگی ها و خدمات این بوم گردی می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و راهنمای تور اشاره کرد.

بهترین فصول سال برای سفر به این منطقه اوایل پاییز تا اواخر خرداد ماه است. همچنین در ایام خاص سال مانند شب یلدا، عید نوروز و … مراسمات خاص و سنتی به همراه موسیقی زنده محلی و فعالیت های گروهی برای گردشگران این اقامتگاه برگزار می شود. علاوه بر آن یکی از مهم ترین تفریحات و لذت های اقامت در بوم گردی های کویری، رصد آسمان کویر است.
جاذبه های گردشگری و طبیعی که گردشگران و طبیعت گردان زیادی را به این منطقه می کشاند موارد ذیل را شامل می شود:
قلعه تاریخی بیاضه، کویر مصر، قلعه جندق، گرمه، نارین قلعه، روستای فرخی، دریاچه نمک خور و بیابانک، آسیاب آبی، قلعه ایراج، روستای آبگرم خور و بیابانک و کویر خور.


شرایط اقامت خردسالان

اقامت برای کودکان زیر 6 سال رایگان و برای کودکان 6 تا 12 سال نیم بها می باشد.


فاصله (تقریبی) این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم

فاصله تا فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان –> 417 کیلومتر  ( ۴ ساعت و 50 دقیقه )

فاصله تا فرودگاه طبس –> 251 کیلومتر ( ۲ ساعت و 55 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن اصفهان –> 436 کیلومتر ( 4 ساعت و 56 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن طبس –> 240 کیلومتر ( ۲ ساعت و 43 دقیقه )

فاصله تا پایانه مسافربری کاوه اصفهان –> 431 کیلومتر ( 4  ساعت  و 53 دقیقه )

فاصله تا پایانه مسافربری طبس –> 244 کیلومتر ( ۲ ساعت و 52 دقیقه )

فاصله تا اصفهان –> 436 کیلومتر ( 5 ساعت )

فاصله تا کویر مصر –> 3.1  کیلومتر ( 5 دقیقه )

فاصله تا بیابان ریگ کله –-> 8 کیلومتر ( 9 دقیقه )

فاصله تا روستای باستانی فرخی –> 52 کیلومتر ( 46 دقیقه )

فاصله تا روستای دیدنی گرمه (چشمه ماهی) –> 84.4 کیلومتر ( 1 ساعت و 7 دقیقه )

فاصله تا روستای دیدنی بیاضه  –> 109 کیلومتر ( 1 ساعت و 25 دقیقه )

فاصله تا قلعه جندق –> 139 کیلومتر ( 1 ساعت و 41 دقیقه )

فاصله تا نارین قلعه –> 316 کیلومتر ( 3 ساعت و 56 دقیقه )

امکانات:

توالت فرنگی مشترک
حمام مشترک
راهنمای تور
پرسنل مسلط به انگلیسی
اینترنت

 

مشاهده تور های کویر مصر

هتل یه تا بیاضه کویر مصر

هتل سنتی یه تا – خور

هتل سنتی یه تا در روستای بیاضه در شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان واقع می کند.
این هتل پیش از این یک مزرعه دو هکتاری با بیش از 200 سال قدمت بوده است. ساختمان هتل کاروان سرایی قدیمی با معماری سنتی بوده که طی 6 سال مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و از سال 90 تا کنون با نام هتل سنتی یه تا ارائه دهنده خدمات اسکان و اقامت به گردشگران داخلی و خارجی می باشد. واژه یه تا در گویش محلی منطقه به معنای یگانه و تک است.

روستای بیاضه یک روستای تاریخی و گردشگری است که دارای یک قلعه با قدمت 2500 ساله می باشد، که شامل 5 طبقه و 600 اتاق است هم اکنون امکان بازدید از 400 اتاق این قلعه فراهم است. همچنین کویر مصر و کویر خور از دیگر جاذبه های گردشگری نزدیکی این هتل است که همه ساله کویر نوردان زیادی را به سمت این منطقه می کشاند.

این هتل دارای 12 باب اتاق سنتی در داخل ساختمان و 7 باب اتاق در داخل محوطه هتل می باشد. اتاق های آن شامل سرویس خواب 2 تخته، 3 تخته، 4 تخته و 6 تخته می باشد.

از جمله خدمات و امکانات ارائه شده برای گردشگران عزیز در این هتل سنتی می توان به سرویس بهداشتی و حمام داخل تمامی اتاق های هتل، سرویس گرمایشی (شوفاژ)، سرویس سرمایشی (کولر)، محوطه ای برای پارک ماشین، اینترنت موجود در اتاق ها و محوطه، راهنمای تور گردشگری و یک آشپزخانه عمومی برای فراهم بودن امکان پخت و پز گردشگران اشاره کرد. همچنین وجود پرسنل مسلط به زبان انگلیسی برای ارتباط بهتر با گردشگران خارجی از دیگر ویژگی های مثبت این هتل است.

از ویژگی های خاص این هتل می توان قنات نو بهار را نام برد که شامل 5 رشته چاه بوده و اولین رشته چاه قنات در میانه حیاط مرکزی قرار دارد. همچنین در مزرعه این هتل تعداد زیادی درخت انار، نخل، زیتون، انجیر وجود دارد.

گفتنی است به علت کویری بودن منطقه هتل و آب هوای گرم و خشک آن بهترین زمان سفر به این منطقه فصول سرد سال می باشد.

همچنين وجود ايوان های وسیع، قنات در حیاط مركزي هتل، پشت بام آجر فرش شده هتل جهت رصد ستارگان، شب نشيني ها و دیدن نخلستان ها و باغات مجاورت ساختمان هتل از جذابیت های این هتل است که خاطره سفری لذت بخش را به یادگار می گذارد.

شرایط اقامت خردسالان
اقامت برای کودکان کمتر از 6 سال رایگان میباشد.

فاصله (تقریبی) این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم

فاصله تا فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان –> ۳92  کیلومتر  ( ۴ ساعت و 36 دقیقه )

فاصله تا فرودگاه طبس –> 303 کیلومتر ( 2 ساعت و 16 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن اصفهان –> 407 کیلومتر ( ۴ ساعت و 46 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن طبس –> 204 کیلومتر ( 2 ساعت و 11 دقیقه )

فاصله تا پایانه مسافربری طبس –> 203 کیلومتر ( 2 ساعت و 12 دقیقه )

فاصله تا شهر خور –> 59 کیلومتر ( 44 دقیقه )

فاصله تا قلعه تاریخی بیاضه  –> 1.3 کیلومتر ( 3 دقیقه )

فاصله تا روستای دیدنی گرمه (چشمه ماهی) –> 33.9 کیلومتر ( 28 دقیقه )

فاصله تا روستای باستانی فرخی –> 75.6 کیلومتر ( 1 ساعت )

فاصله تا کویر مصر –> 110 کیلومتر ( 1 ساعت و 25 دقیقه )

فاصله تا کویر و قلعه جندق –>  162 کیلومتر ( 1 ساعت و 56 دقیقه )

فاصله تا مجموعه گردشگری آبشار جندق –>  177 کیلومتر ( 2 ساعت و 4 دقیقه )

فاصله تا نارین قلعه  –> 257 کیلومتر ( 3 ساعت و 7 دقیقه )

خدمات رایگان هتل یه تا کویر مصر

صبحانه بوفه- اینترنت محدود در بعضی مناطق هتل- پارکینگ

 

آدرس هتل یه تا کویر مصر

استان اصفهان-شهرستان خور و بیابانک-روستای بیاضه-هتل یه تا کویر مصر

 

مشاهده تور های کویر مصر