بک پکر

بک پکر چیست؟

بک پکر چیست؟

بک پکر

بک پکینگ سفر چمدانی یا کوله پشتی گردی است و بک پکر ها به توریست هایی می گویند که با یک کوله پشتی حاوی حداقل لوازم مورد نیاز یک سفرتوریستی کم خرج را آغاز می‌کنند.

خصوصیات بک پکر:

بک پکر کنجکاو وباهوش است و روحیه ماجراجویی دارد، تحصیلکرده و جوان است و سن اغلب آنها بین ۱۸ تا ۳۵ سال می باشد،آن ها معمولا برای یک مدت طولانی سفر می کنند.

۱_ بسیار مقتصد و حسابگر در هزینه هستند طوری که با هزینه ای نصف توریستهای دیگر سفر می‌کنند و با همین هزینه سفر خود را طولانی تر می کند.

۲_برای سفر معمولا از وسایل نقلیه عمومی چون کشتی، اتوبوس، قطار و هواپیما استفاده می کنند.

۳_بک پکر ها برای تامین بخشی از هزینه سفر خود ممکن است کار کنند ،طوری که برای اقامت و خوردن غذا در یک رستوران حاضرند که درآن محل کار کنند.

۴_آنها افرادی بسیار اجتماعی و علاقه مند به برقراری ارتباط و دوستی با مردم محلی و مسافرین دیگر هستند.

۵_ بک پکر ها برای اقامت هتلهای ارزان قیمت مانند: هاستل و هتل های کم ستاره را ترجیح می دهند.
بک پکر ها کوله پشتی بزرگ بر دوش دارند و ۲۵ درصد توریست های دنیا را تشکیل می دهند. عموم بک پکر ها از کشورهای انگلستان، آلمان و کشورهای دیگر اروپایی و امریکایی می باشند.

هاستل چیست؟

برای کم کردن هزینه ها عموما بک پکر ها و هیچهایکر ها از هاستل استفاده میکنند.

هاستل خوابگاه مسافری یا هتل ارزان‌قیمت است. هاستل ها معمولاً از اتاق هایی از ۲ تا ۸ تختخواب تشکیل شده اند، در واقع یک اتاق بین چند نفر به صورت مشترک مورد استفاده قرار می گیرد.

امکانات هاستل ها:

هاستل ها از نظر امکانات چیزی از هتل های چند ستاره کم ندارند، تنها وجه تمایز هتل و هاستل که باعث هزینه کمتر آنها شده، استفاده همزمان چند مسافر از یک اتاق می باشد. امکانات بهداشتی نظیر : حمام، توالت و آشپزخانه در هاستل ها اغلب به صورت مشترک مورد استفاده قرار می گیرد.
در کشور هند هاستل به خوابگاه های دانشجویی و دانش آموزی اطلاق می شود و امروزه در اکثر کشورهای جهان هاستل های متعددی به چشم می خورند که از طریق اینترنت به راحتی می توانید یک اتاق از آنها را رزرو کنید.
اغلب هاستل ها مجهز به امکانات پخت و پز در آشپزخانه نیز هستند و همه نوع وسایل اعم از اجاق گاز، چنگال، قابلمه، کفگیر و… را دارند.
بد نیست بدانید که در نقاط مختلف جهان هاستل را با نام های دیگر مثل پانسیون، هوستال وبک پکرز نیز می شناسند.

آیا هاستل در ایران نیز وجود دارد؟

در ایران به مکان های اقامتی ارزان قیمت مهمانخانه، مهمانپذیر و مسافرخانه گفته می شودکه کارایی نظیر هاستل ها دارند.
هاستل ها عموماً توسط جهانگردان، هیچهایکرها و یا کوله گرد ها مورد استفاده قرار می گیرند تا سفر کم‌هزینه را برایشان به ارمغان آورد.