اقامتگاه بوم گردی آتشونی – خور

اقامتگاه بوم گردی آتشونی در روستای تاریخی گرمه شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان واقع شده است که در با قرار گرفتن در دل کویر و در مجاورت نخلستان همه ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران و کویر نوردان از داخل و خارج کشور می باشد. این اقامتگاه که قدمتی 300 ساله دارد توسط فردی به نام مازیار آل داوود که پس از مدتی زندگی در تهران و خسته شدن از زندگی مدرن و شهری پایتخت را به قصد خانه قدیمی پدری در روستای گرمه ترک کرد و تصمیم به زنده کردن حال و هوای قدیمی و دلنشین گذشته ی این خانه کرد. سپس این خانه را با همان معماری و سبک قدیمی بازسازی، مرمت و فضای داخلی این خانه بومی با صنایع دستی و سفال تزئین و چیدمان کرد و به عنوان یک اقامتگاه بوم گردی در دل کویر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

اقامتگاه بوم گردی آتشونی در روستای گرمه شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان واقع شده است که در با قرار گرفتن در دل کویر و در مجاورت نخلستان همه ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران  از داخل و خارج کشور می باشد. این اقامتگاه که قدمتی 300 ساله دارد توسط فردی به نام مازیار آل داوود که پس از مدتی زندگی در تهران و خسته شدن از زندگی مدرن و شهری پایتخت را به قصد خانه قدیمی پدری در روستای گرمه ترک کرد و تصمیم به زنده کردن حال و هوای قدیمی و دلنشین گذشته ی این خانه کرد. سپس این خانه را با همان معماری و سبک قدیمی بازسازی، مرمت و فضای داخلی این خانه بومی با صنایع دستی و سفال تزئین و چیدمان کرد و به عنوان یک اقامتگاه بوم گردی در دل کویر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این اقامتگاه در دو مهمان سرای خود 12 باب اتاق سنتی و زیبا دارد و امکان دسترسی به اینترنت و سرو انواع غذا های گیاهی و محلی نیز وجود دارد.
از جمله دیگر امکانات موجود در هتل می توان به اقامت همراه با صبحانه رایگان، کافی شاپ جهت ارائه انواع نوشیدنی ها و دمنوش های گیاهی و بومی، یک رستوران سنتی در فضای باز که ارائه دهنده انواع غذا های محلی این منطقه مانند اشکنه، کاله جوش، پلو ماش و قمری و… که توسط آشپزان ماهر روستایی تهیه و طبخ می شود، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، اینترنت در اتاق و در لابی، راهنمای تور محلی و پرسنل مسلط به زبان انگلیسی اشاره کرد.
نزدیکی این اقامتگاه به کویر های معروف کشور مانند کویر مصر و کویر جندق باعث جذب طبیعت گردان و کویر نوردان زیادی به این منطقه و انتخاب این اقامتگاه برای اقامت شبانه و استراحت آن ها می شود.
توریست هایی که به این منطقه سفر می کنند می توانند به تفریحاتی چون سافاری، شتر سواری، ماشین سواری روی تپه ها و روشن کردن آتش در کویر بپردازند همچنین در فعالیت های طبیعت گردی مناطقی چون چال سلکنون، نیزار مصر، دریاچه نمک سلکنون، تخت عباسی، تخت عروس و رمل های ماسه ای شرکت کنند.

فاصله (تقریبی) این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم

فاصله تا فرودگاه بین المللی طبس –> 226 کیلومتر ( 2 ساعت و 31 دقیقه )

فاصله تا ایستگاه راه آهن طبس –> 215 کیلومتر ( 2 ساعت و 22 دقیقه )

فاصله تا پایانه مسافربری طبس –> 219 کیلومتر ( 2 ساعت و 27 دقیقه )

فاصله تا شهر اصفهان –> 395 کیلومتر ( ۴ ساعت و 40 دقیقه )

فاصله تا قلعه جندق –> 137 کیلومتر ( 1 ساعت و 41 دقیقه )

فاصله تا کویر جندق –> 137 کیلومتر ( 1 ساعت و 41 دقیقه )

فاصله تا روستای باستانی فرخی –> 50.7 کیلومتر ( 46 دقیقه )

فاصله تا روستای و قلعه دیدنی بیاضه –> 33.3 کیلومتر ( 29 دقیقه )

فاصله تا بیابان ریگ کله –> 76.8 کیلومتر ( 1 ساعت  )

فاصله تا کویر مصر –> 85.2 کیلومتر ( 1 ساعت و 10 دقیقه )

فاصله تا قلعه جندق –> 137 کیلومتر ( 1 ساعت و 41 دقیقه )

فاصله تا کویر جندق –> 137 کیلومتر ( 1 ساعت و 41 دقیقه )

فاصله تا روستای باستانی فرخی –> 50.7 کیلومتر ( 46 دقیقه )

فاصله تا مجموعه گردشگری آبشار جندق –> 152 کیلومتر ( 1 ساعت و 49 دقیقه )

صبحانه بوفه- اینترنت در اتاق و لابی- چای خانه- پارکینگ

استان اصفهان-شهر نائین-خور و بیابانک-روستای گرمه- پلاک 194- کد پستی 8366164511

مشاهده تور های کویر مصر